reklamı kapat

POPÜLER

Witcher serisi Netflix dizisi oluyor!

Nefeslerimizi tuttuk bekliyoruz; Netflix, Witcher serisini orijinal yapımlarına ekliyor!

Polonyalı oyun geliştirici firma CD Projekt RED, Witcher serisiyle kalbimizi kazanmış ve muhteşem bir hikayeyi de oyuncuların hayatına sokmuştu. 2015’te çıkan son oyun Witcher 3: Wild Hunt Yılın Oyunu unvanını gururla taşırken, Witcher serisinin popülerliği de giderek arttı. Ancak hazır olun, seri şimdi Netflix’e emanet.

Serinin hayranlarının aklını başından alan haber Polonyalı yapım şirketi Platige Image‘ın Facebook sayfasından duyuruldu. Esasen Andrzej Sapkowski‘nin Türkçe’ye de çevrilen kitaplarından uyarlama olan Witcher serisi Netflix’e özel yapımlar arasında yerini almaya hazır. Basın açıklamasında heyecanını gizlemeyen Sapkowski, 30 yılı aşkın sürede yazdığı bu serinin uyarlamasının kitaplarına sadık kalacağını belirtiyor. Witcher oyunlarının giriş videolarını yöneten Tomas Baginski‘nin de her sezon en az bir bölüm yöneteceği belirtiliyor.

Serinin hangi spesifik hikayeye odaklanacağı henüz belli değil. Aynı şekilde yayın tarihi, oyuncu seçimi ve kamera arkası ekibine dair de henüz bir açıklama yok. Ancak oyun dünyasına bomba gibi düşen bu haber azıcık detayla bile bizi fazlasıyla heyecanlandırmaya yetti. Dizinin dilinin İngilizce olacağını da eklemeden geçmeyelim. Detayları merakla bekliyoruz… Witcher serisinin Türkçe çevirileri ise devam ediyor. Sapkowski imzalı kitaplar Pegasus yayınevi tarafından çıkarılıyor.