reklamı kapat

POPÜLER

Netflix’in Witcher adaptasyonundan ilk haber geldi!

Sabırsızlıkla beklediğimiz Netflix’in Witcher adaptasyonu için ilk bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı. Seriyi sırtlanan isim belli oldu.

Andrzej Sapkowski’nin şimdilerde Türkçe’ye de çevrilen Witcher serisi, Polonyalı oyun geliştirici firma CD Projekt RED’in oyunuyla adeta global bir üne kavuştu. Üç oyunluk bu seri ile beraber oyuncuları kendine hayran bırakan Witcher hikayesi için hatırlarsanız mayıs ayında Polonyalı yapım şirketi Platige Image, müjdeyi vermişti. Netflix orijinal yapımları arasına dahil olan Witcher serisinden o günden bu yana esaslı bir haber alamamıştık. Variety’nin özel haberi ise beklentileri yükseltmeye yetti diyebiliriz. Habere göre Netflix’in Witcher’ı Lauren Schmidt Hissrich’e emanet.

Adaptasyonu üstlenen Hissrich, fazlasıyla aşina olduğumuz bir isim. Senaryo ve yapım alanlarında yer aldığı Defenders ve Daredevil serilerinden tanıdığımız Hissrich, şimdi listeye bir de Witcher’ı ekliyor. Yapımın baş yapımcısı ise Sean Daniel olacak. Yapımcılar arasında Platige Image’dan Tomek Baginski ve Jarek Sawko da yer alacak.

Efsunger’in maceraları

Dizi ile ilgili açıklanan detaylar ise ne yazık ki şimdilik bu kadar. Mayıs ayındaki duyuru, serinin kitaplara sadık bir şekilde işleneceği yönündeydi. Oyunculara ilişkin herhangi bir açıklama ise ne yazık ki yok. Daha detaylar netleşmese de şimdiden dizi için haddinden fazla heyecanlandığımızı söyleyebiliriz. Bakalım Netflix, Rivialı Geralt’ın maceralarını yansıtma konusunda başarılı olabilecek mi?