reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Witcher

The Witcher dizisini bitiren soluğu Steam’de aldı

Netflix dizisi The Witcher ilk sezonuyla izleyiciler üzerinde hayli olumlu bir etki bırakmışa benziyor. Çünkü diziyi kapatan oyuna koşmuş.

20 Aralık’ta Netflix kütüphanesindeki yerini alan The Witcher son dönemlerde izlediğimiz en keyifli yapımlardan biriydi. Her bir bölümünü incelediğimiz dizi hayranlardan da benzer şekilde olumlu dönüşler almış gibi görünüyor. Henry Cavill başrolündeki yapım ilk sezonunda Rivyalı Geralt’ın hikayesinin Cintra Aslan’ı Ciri ile nasıl kesiştiğini anlatırken finalinde de maceranın daha yeni başladığını vurguluyor. Dizinin ilk sezonunu bitirenler ise bu hikayeye doyamamış gibi. Dizi her ne kadar kitaplardan uyarlansa da, ayrıca bir de oyun serisi bulunuyor. Diziyi kapatan soluğu üçüncü oyunda almış gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyunlara The Witcher 3: Wild Hunt ile başlanır mı?

Bizde de aynı hissiyatı yaratan seri hayranları oyunu tekrar oynamaya iterken; dizi ile evreni öğrenenler de daha fazlası için oyunlara yönelmiş gibi görünüyor. 2015’te çıkan üçüncü oyun Wild Hunt, 23 Aralık’ta Steam’de en çok oynanan 14. oyun oluyor. 50 binin üzerinde oyuncu aynı anda oyunu deneyimliyor. Xbox ve PS4 verileri buna dahil değil.

Kitapların ilerisinde bir dönemde geçen oyun serisi ise şimdilik bir üçleme. Yakında bizlerle Cyberpunk 2077’yi buluşturacak olan Polonyalı oyun şirketi CD Projekt RED’in elinden çıkma olan oyunlara ilk kez başlayacaksanız, ilk iki oyun kontroller açısından sizi zorlayabilir. Ancak merak etmeyin doğrudan Wild Hunt’la da başlayabilirsiniz. İlk iki oyunun hikayesini hızlıca izleyip öğrenebilir ve üçüncü oyunun tadını çıkarabilirsiniz. Bunları yapmasanız dahi üçüncü oyundan keyif almanız mümkün. DLC’leriyle beraber 100 saatin üzerinde bir deneyimi çok rahat bir şekilde yaşatan üçüncü oyunun şimdilerde Steam’de indirimde olduğunu belirtelim. Oyunun Game of the Year versiyonunun fiyatı 22,49 TL. Türkçe dil desteği de mevcut.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası

İLGİLİ HABERLER