reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 11.2

Apple’dan iOS 11’in can sıkan özelliğine “bilgilendirici” güncelleme

Apple, biliyorsunuz iOS 11 işletim sistemiyle WiFi ve Bluetooth için tepki çeken bir değişiklik gerçekleştirmişti. iOS 11.2 ile bu can sıkan değişikliğe bilgilendirici güncelleme yapıldı.

Bilmeyenler için iOS 11 ile beraber artık kullanıcılar WiFi ve Bluetooth bağlantılarını kontrol merkezinden kapatamıyor. Eski sistemden farklı olarak Apple artık bağlantıları AirDrop, Pencil, Watch ve Handoff gibi özellikler için arka planda açık bırakıyor. Genel olarak bağlantıların kendisini ise 24 saat sonra otomatik olarak açan şirket, bunun için büyük eleştiri alıyor. WiFi ile Bluetooth’u tamamen kapatmak için artık cihazların ayarları bölümüne gidilmesi gerekirken, iOS 11.2 ile süreç çok daha net / açık hale getiriliyor. Yeni sürümde WiFi ve Bluetooth kontrol merkezinden kapatıldığı zaman iki ayrı açıklayıcı metin çıkıyor. Bu metinlerde kişilerin bağlantıları sadece yarına kadar kapattığını belirten işletim sistemi, kapatmaya rağmen açık kalacak özellikleri de açıkça gözler önüne seriyor. Bu sayede kullanıcılara karşı daha açık olan sistem, maalesef eski sürece geri dönüş yapmıyor.

Apple iOS 11.2

Apple, iOS 11’in bu özelliği için çok eleştiri alıyor

Ben WiFi ile Bluetooth bağlantıyı normalde de kapatmıyorum diyor olabilirsiniz. Birçok kullanıcı bunu her gün düzenli olarak yapmak zorunda kalıyor. Eskiden kontrol merkezinden saniyeler içerisinde halledilebilen işlem, artık ayarlara kadar gidilmesini gerektiriyor. Her zaman kullanıcı odaklı olan iOS için da bu durum kabul edilemez görünüyor. Umuyoruz şirket ilerde gerçek bir geri adım atar.