reklamı kapat

POPÜLER

Apple 2018 iPhone

Apple’ın 2018 iPhone modelleri için ilginç iddia

Apple artık 2018’de karşımıza çıkartacağı iPhone modelleriyle daha çok gündeme geliyor. KGI Securities analisti Ming-Chi Kou‘ya göreyse yeni iPhone’lar daha önce olmayan ilginç bir özellikle karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Apple‘a yönelik tahminleri çoğu zaman doğru çıkan Ming-Chi Kou, 2018’de tanıtılacak iPhone’ların Intel XMM 7560 ve Qualcomm Snapdragon X20 modemler ile geleceğini belirtiyor. İki modem biriminin de 4×4 MIMO teknolojisine sahip olacağını söyleyen Kuo, bu sayede LTE aktarım hızlarının iki katına çıkacağını açıklıyor. Analistin verdiği ilginç detay ise çift SIM kart desteği. DSDS özelliğine sahip olacağı belirtilen yeni iPhone’lar, böylelikle aynı anda çift LTE bağlantı kurabilecek. Böylece teknoloji devi isterse telefonları çift SIM kart desteğiyle karşımıza çıkartabilecek. Bunu daha önce hiç yapmayan ve destek verilmesine rağmen gelecekte yapma ihtimali de çok düşük olan şirket, daha önce duyduğumuz kadarıyla yeni yılda üç model ile karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor.

Apple 2018 iPhone

Bunlardan iki tanesi 5.8 inç (İkinci jenerasyon iPhone X) ve 6.5 inç (iPhone X Plus) OLED ekran kullanacak. Diğer model ise 6.1 inç TFT LCD ekran üzerine kurulacak. Ortak olarak “çentikli” TrueDepth kamera sistemine sahip olacak bu modeller, bu sayede Face ID üzerinden yüz tanıma yapabilecekler. 5.8 inç modelin 458 PPI, 6.5 inç modelin 480 ya da 500 PPI, 6.1 inç modelin ise 320 ya da 330 PPI değerine sahip olacağını beklediğini belirten analist, şirketin 6.1 inç model ile orta seviyeye oynayacağını belirtiyor. Bu modelin 650 ila 750 dolar arasında bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Apple’ın yeni iPhone modelleri için heyacan artıyor

Yeni iPhone modellerinin çift SIM kart ile gelmesi dediğimiz gibi çok olası görünmüyor. iPhone X ile yaptığı ciddi değişiklikleri yeni yılda mükemmelleştirecek olan firma, tahmin ediyoruz ki katlanabilir akıllı telefonlara kadar aynı özellikleri karşımıza çıkartacak.