reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın bugüne kadar yayınlanan en efsane reklamları

EFSANELER (2001-2008)


The first iPod (2001)
Dijital müziğe geçişin sembolü olarak gösterilen ve bugün de halen piyasada bulunan iPod’ların ilk reklamında yüzlerce şarkının cepte taşınabildiği ifade ediliyor.Switch (2002)
Errol Morris tarafından yönetilen bu reklam serisinde ünlü simaların PC’den Mac’e geçiş yaptıkları belirtiliyor. Yayınlanan reklamlarda oynayan ünlülerden bazıları; Kelly Slater, Will Ferrell ve Tony Hawk.iMac (2002)
Takvimler 2002 yılını gösterdiğinde iMac’i baştan aşağı yenileyen Apple, yeni G4 modelini tanıttı. Masa lambası şeklinde tasarlanan ve Pixar’ın bir kısa filminde de kendisine yer bulan yeni iMac’in reklamı en iyiler listesinde olmayı kesinlikle hakediyor.


iPod and iTunes “Silhouette” (2003)

Apple’ın ikonik reklamlarından biri olan ve silüetlerin dans ettiği bu videonun iPod satışlarını büyük ölçüde körüklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. İlk olarak Black Eyed Peas‘in Hey Mama şarkısı eşliğinde yayınlanan reklamın daha sonrasında farklı versiyonları da ortaya çıktı. Bu versiyonlarda U2, Jet, Daft Punk, Eminem, Bob Dylan (Steve Jobs’un favori şarkıcılarından biri) ve Coldplay‘in parçaları kullanıldı.Powerbook (2003)
2003 yılında dizüstü bilgisayarlar alanında bir devrim gerçekleştiren Apple, 12 ve 17 inçlik Powerbook modellerini görücüye çıkardı. Günümüzdeki Mac’lerin atası olan Powerbook’un reklamında farklı boyut seçeneklerine dikkat çekmek amacıyla ünlü basketçi Yao Ming ve dünyanın en kısa boylu insanlarından biri olan Verne Troyer oynadı.I fought the law (2004)
Pepsi ve Green Day ile iş ortaklığına giden ve 2004’teki Super Bowl‘da bu reklamı yayınlayan Apple, korsanın zararlı olduğuna dikkat çekti ve bir süreliğine 100 milyon şarkıyı iTunes üzerinden ücretsiz olarak dağıttı.Get a Mac (2006-2009)
Switch serisi reklamların devamı olan bu reklamlarda yine PC ve Mac arasındaki çekişmeye yer veriliyordu.