reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın hörgüçlü şarj kılıfı alay konusu oldu

Ürünleri, fiyat politikası hatta ürünleri sunum şekliyle başta firmalar olmak üzere kullanıcıların dilinden bir türlü düşmeyen Apple’ın yeni bir bomba patlatması çok uzun sürmedi. Firmanın yeni iPhone’larının pilini destekleyecek kılıfı, duyurulur duyurulmaz internetin yeni alay konusu oldu.

Gündemde kalmayı ve kendi reklamını uzun süre sürdürmeyi en iyi başaran firmalardan biri Apple. Rakip firmaların da bunda katkısı yok değil. Reklamlarından kendi ürün tanıtımlarına kadar Apple’ın etinden sütünden yararlanan firmalar için yeni ilgi noktası ise Apple’ın akıllı kılıfı Smart Battery Case. Ancak firmaların diline düşmeden kullanıcıların diline düşen Apple 379 TL‘lik kılıfıyla tüm şakaların odak noktasına oturmuş durumda.

nin
Giderek incelen iPhone’ların tasarımını hiçe sayan kılıflar sırtlarındaki “hörgüç“le belli ki telefonun tüm yükünü taşıma görevi üstlenmiş durumda. Akıllara “Madem çıkıntılı bir kılıf olacaktı, neden telefonu bu kadar inceltme pahasına pilden ödün verildi?” sorularını getiren bu kılıf, kullanıcıların da mizahi yönünü tetikliyor. Jony Ive’ın parodi hesabından da Smart Battery Case’in tasarımına bir kılıf uydurulmuş: “Çığır açan bir cihaz, koruyucu bir kılıf ve harici pil. Üstelik hepsi tek cihazda”

Apple inceliğiyle övündüğü cihazı için tasarladığı çıkıntılı kılıfıyla aradığı başarıyı elde edebilir mi bilinmez ancak kılıfın reklamını yapma konusunda fazlasıyla başarı elde ettiği kesin. Kılıfın finansal açıdan firmaya geri dönüşü ise önümüzdeki günlerde belli olacak.