reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın merakla beklenen WWDC17 etkinliğinin tarihi netleşti

Apple’ın yeni yazılımlarını ve belki de donanımlarını tanıtacağı geliştiriciler konferansı WWDC 2017’nin düzenleneceği tarih resmiyete kavuştu. Apple’ın yaptığı duyuruya göre merakla beklenen konferans için çok uzun bir süre beklememize gerek kalmayacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Apple’ın yazılımları için büyük bir güncelleme duyurulması bekleniyor. Apple’ın iOS, macOS, watchOS ve tvOS’un yeni sürümlerini tanıtacağı için bu konferans cihaz sahipleri açısından büyük önem taşıyor. Yazılım güncellemelerinin yanı sıra Apple’ın bazı donanımlar da tanıtabileceği düşünülüyor. Yeni iMac modellerinin ve uzun süredir yakın zamanda duyurulacağı yönünde duyumlar alınan Siri’li hoparlörün de bu etkinlik kapsamında resmen tanıtılacağı ileri sürülüyor.

Davetiyelerin dağıtıldığı etkinlik 5 Haziran ile 9 Haziran tarihleri arasında Kaliforniya, San Jose’de düzenlenecek. Uzun zamandır San Francisco’dan bulunan Moscone Center’da düzenlenen etkinliğin mekanında bu yıl değişikliğe gidiliyor.

Etkinliğin biletleri 1.599 dolar fiyat etiketiyle satılırken etkinliğe katılma hakkı kazanan kişiler mart ayında belirlenmişti. Ücretsiz katılım sağlayacak olan burslu kişiler ise nisan ayında netleşmişti. Etkinliğe toplamda 5 bin geliştiricinin katılım sağlayacağı belirtiliyor. Konferansı yerinde izleme fırsatı bulamayan milyonlar ise iPhone, iPad veya Apple TV’deki WWDC uygulaması üzerinden canlı olarak WWDC 2017’yi takip edebiliyor. Apple cihazı sahibi olmayanlar ise internet sitesi üzerinden canlı yayını görüntüleyebiliyor.