reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Lada Vesta Cross Sedan

Arazi araçlarına “meydan okuyan” detaylarıyla ekibe dördüncü geldi: Lada Vesta Cross Sedan

Pek çok markada artık daha sık görmeye başladığımız felsefe üzerinden şekillenen Lada Vesta Cross Sedan, yerden yükseklik değeriyle arazi sürüşlerinde elini güçlendiriyor.

Advertisement

Avrupa merkezli otomobil üreticilerinin Crossover ve SUV sınıfındaki modellerini çeşitlendirmesinin ardından şimdi de yavaş yavaş halihazırda var olan modellerini yer yükseltmeye başladığını görüyoruz. Son olarak Ford’un Focus Active ile gerçekleştirdiği bu adımı, Türkiye’de bir kesimini merakla beklediği Lada‘dan geliyor. Halihazırda sedan, station wagon ve station wagon cross olmak üzere üç farklı opsiyonla sunduğu Vesta ailesine dördüncü üye olarak cross sedan modelini ekleyen Rus üretici, aracına fazlasıyla da güveniyor. Sınıfında bir ilk olarak lanse edilen Lada Vesta Cross Sedan, yükseklik değerinin yanı sıra gövdesine yapılan değişimlerle de standart versiyonda ayrılıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyatları henüz belli değil

Sedan versiyona oranla yapılan değişimlerin ilk ayağında hatırı sayılır oranda artırılmış yükseklik değeri var. 203 milimetrelik bir değerle karşımıza çıkan Lada Vesta Cross Sedan, bu değeriyle pek çok kompakt SUV modelinin bile önüne geçmeyi başarıyor. Lada’nın süspansiyon konusunda da önemli değişimler yaptığı araçta, bu değişimlerin arazi ve yol sürüşlerinde çok net bir şekilde hissedilebileceği belirtiliyor. Tampon, difüzör ve yan bölümlerinde arazi sürüşlerine karşı ufak değişimlerin gözlemlendiği versiyonda tüm opsiyon listesinin kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. İçerisinde elektronik klima, ısıtmalı ön koltuklar, elektrikli cam ve multimedya ekran gibi özelliklerle gelen Vesta Cross Sedan’ın Rusya dışında satışa sunulması şimdilik pek olası gözükmüyor.

İlginizi çekebilir

2019 Ford Focus