reklamı kapat

POPÜLER

Arc Search

Arc Search tarayıcı sonunda iPad için de çıktı

Farklı bir deneyim isteyenler için hazırlanan ve genel olarak çok beğenilen iOS tarayıcısı Arc Search ilginç bir özellik kazandı.

Geçtiğimiz aylarda Mac sonrasında Windows için de çıkan Arc tarayıcının arkasındaki The Browser Company tarafından hazırlanan Arc Search, yapılan güncelleme ile artık iPad modelleriyle de tam uyumlu olarak çalışıyor. Şu aşamada iPad’lerde olup iPhone’larda olmayan özel bir altyapı ise sunulmuyor. Arc Search bundan önce “Call Arc” isimli bir özellik ile ses getirmişti. Resmi tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceğiniz bu özellik sayesinde Arc ile telefonla görüşür gibi iletişim kurulabiliyor. Bu altyapı üretken yapay zekadan güç alıyor ve direkt olarak “arama/cevap alma” amacı taşıyor. Peki bu özellik tam olarak nasıl çalışıyor? Arc Search uygulamasını açıp iPhone’u kulağınıza götürdüğünüz anda sistem söyleyeceklerinizi dinlemeye başlıyor, bulduğu cevapları size ahize üzerinden sesli olarak aktarıyor. Yani tarayıcı ile artık adeta bir arkadaşınızla telefon görüşmesi yapar gibi arama gerçekleştirebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gerçekten çok ilginç görünen ve iPhone’ların yakınlık sensörü üzerinden güzel çalışan altyapı, alanda ses getirmeyi başarıyor. Uygulama bundan önce ise yapılan güncellemeyle ilk olarak sesli arama özelliğine kavuşmuştu. Bunun için elbette mikrofon erişim iznine ihtiyaç duyan tarayıcı, aynı zamanda kullanıcılarına artık iki farklı boyutta araç takımı sunuyor. Bu sayede tarayıcıya direkt olarak ana ekrandan hızlı erişim sağlanabiliyor, son güncelleme kapsamında “Sayfa Yakınlaştırma” ve “Masaüstü Sitesini İste” seçenekleri de öne çıkarılıyor (Açılan sayfanın sağ altındaki yukarıya bakan ok butonunda yer alıyorlar).

 

 

Arc Search tarayıcı yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu