reklamı kapat

POPÜLER

Ariana Grande YouTube

Ariana Grande’nin bir gecede elde geçirdiği YouTube rekoru

Ariana Grande‘nin imzasını taşıyan Thank U, Next şarkısı geçtiğimiz günlerde video klibiyle izleyici karşısına çıktı. Bu klip sadece bir gecede YouTube’un önemli rekorlarından birini ele geçirdi.

Amerikalı şarkıcı Ariana Grande bir süredir imzasını taşıyan Thank U, Next şarkısının magazinsel yönüyle gündeme geliyordu. Eski erkek arkadaşlarına selam gönderdiği şarkıya çektiği klip ise rekor bir başlangıç yaptı. Sevilen şarkısı son parçasında Pete Davidson, Mac Miller, Big Sean ve Ricky Alvarez gibi ünlülerin adını anıyor. Bu durum yeterince dikkat çekici değilmiş gibi şarkı için hazırlanan klip oldukça enteresan. Beş buçuk dakikalık videoda Mean Girls, Bring It On, 13 Going on 30 ve Legally Blonde gibi filmlere gönderme yapılıyor. Bu yapımlarla bağlantılı pek çok ünlü isim de kısa sahneleriyle boy gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Thank U, Next şarkısı 30 Kasım günü YouTube’da yayınlanmasından bu yana 75 milyon izlenme sayısına ulaştı. İlk 24 saat içindeki görüntülenme sayısı ise 47 milyon. Bu da Ariana Grande’nin YouTube’un en çok izlenen videosu rekorunu ele geçirdiği anlamına geliyor. Bu önemli rekorun bir önceki sahibi dünyada fırtına gibi esen BTS olmuştu. Ağustos ayında Idol şarkılarına çektikleri klip 24 saat içinde 45 milyon izlenme oranına ulaşmıştı. Rekorun sahibi üç ay sonra Ariana Grande oldu.

Video