reklamı kapat

POPÜLER

Artık çok daha iddialı; Jabra Elite 85t incelemesi

Jabra Elite 85t

JABRA ELITE 85T TASARIM

Yeni modeli bir önceki modelle kıyasladığımızda Elite 85t’nin Elite 75t’den daha büyük olduğunu görüyoruz. Hem kulaklıklar hme de şarj kutusu bir önceki modele kıyasla daha büyük. Yeni modeli bir önceki modelden ayıran en önemli farklardan biri yeni modelin yarı açık tasarıma sahip olması. Yarı açık tasarım kulak içindeki basınç birikmesini önlüyor.

Bizim gerçekleştirdiğimiz testte de bu farkı açık bir şekilde hissettik. Bir önceki modelde konforlu bir deneyim sunsa da yeni modelin tasarımını daha başarılı bulduk. Uzun saatler müzik dinlediğimiz kulaklıkta konfor açısından herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Bir önceki model IP55 sertifikasına sahipken yeni modelde daha düşük olan IPX4 sertifikası bulunuyor. AirPods Pro’da da kullanılan bu sertifika kulaklığı su sıçramalarına ve toza karşı koruyor.

Dokunmatik kontrolün yerine fiziksel kontrol tuşlarının kullanıldığı kulaklıkta sol kulaklık parçasına dokunulduğunda HearThrough özelliği açılıyor. Tekrardan basıldığında ise HearThrough özelliği kapatılıyor. HearThrough adını verdiği şeffaflık özelliği Jabra Sound+ uygulaması üzerinden de açılıp kapatılabiliyor. Sol kulaklık parçasına uzun basıldığında ses seviyesi kısılıyor, sağ kulaklık parçasına uzun basıldığında ise ses seviyesi artılabiliyor.