reklamı kapat

POPÜLER

Artık çok daha iddialı; Jabra Elite 85t incelemesi

Jabra Elite 85t

JABRA ELITE 85T PERFORMANS

Bir önceki modelde 6 mm’lik sürücüler tercih eden Jabra, yeni modelde 12 mm’lik sürücüler kullanıyor. Elite 75t’nin ses performansından da memnun kalsak da yeni model çıtayı bir üst noktaya taşıyor. Elite 75t daha çok bas ağırlıklı bir kulaklık iken yeni model çok daha güçlü ancak çok daha dengeli bir ses deneyimi sunuyor. Yeni modelde de bas performansı başarılıyken bir önceki modelde bas seslerin daha yüksek olduğunu belirtmek istiyoruz.

Günümüzdeki çoğu popüler parça haricinde klasik ve jazz tarzda müziklerde dinlediğimiz kulaklık ses performansıyla bizi etilemeyi başardı. Çok güçlü bir ses çıkışı sunan kulaklık sunduğu ses performansıyla övgüyü hak ediyor. Ses performansı açısından AirPods Pro’dan daha başarılı bulduğumuz kulaklık ses performansı kadar aktif gürültü engelleme performansıyla da dikkat çekiyor. Piyasadaki çoğu tamamen kablosuz kulaklığın aksine kulaklıktaki aktif gürültü engelleme performansının seviyesi ayarlanabiliyor. Örneğin dış ortamdasınız ve müzik dinlerden aktif gürültü engelleme seviyesini ayarlayabiliyorsunuz.

Çok gürültülü ortamlarda en yüksek ayarı seçmek mümkünken, dış ortamdaki sesleri de duymak istediğinizde istediğiniz seviyeyi ayarlamak mümkün. Ses performansında olduğu gibi kulaklıktaki aktif gürültü engelleme özelliğini de AirPods Pro’daki özellikten daha başarılı bulduk. Metro’da ve metrobüste test ettiğimiz bu özellik dış ortamdaki sesleri tamamen kesti. Bu arada hatırlatmakta yarar var. Elite 75t modeline de Jabra, aktif gürültü engelleme özelliğini yazılım güncellemesiyle kısa bir süre önce sunmuştu.

Gürültü engelleme performansını karşılaştırdığımızda Jabra Elite 85t, Elite 75t’den çok daha iyi performans sergiliyor. Aktif gürültü engelleme özelliğinden çok memnun kaldığımız kulaklıkta Hear Through yani şeffaflık özelliği de bulunuyor. Kulaklık bu konuda da başarılı olsa da bu özellik AirPods Pro’da daha başarılı ve daha doğal çalışıyor.

Elite 75t şarj kutusuyla birlikte 28 saate varan bir kullanım imkanı sunuyor. Kulaklık tek şarj ile 7,5 saate kadar pil süresine sahip. Elite 85t modeline bakıldığında ise sadece kulaklıklar 5,5 saate, şarj kutusu ise 25 saate kadar müzik deneyimi vadediyor.