reklamı kapat

POPÜLER

Asla şarja ihtiyaç duymayan bluetooth kulaklık

Her ortamda müzik dinleyebilmek için mutlaka kulaklığa ihtiyaç duyuyoruz. Ancak kablolar müzik dinlerken yapabileceğimiz aktiviteleri fazlasıyla kısıtlıyor. Kablosuz olanlar ise çoğunlukla cep yakıyor. Bu noktada devreye bluetooth kulaklıklar giriyor. Onların ise şarj problemi bulunuyor. Wonjoon Jeong tarafından tasarlanan bluetooth kulaklıklar ise asla şarja ihtiyaç duymuyor!

Hepimiz biliyoruz ki teknolojik cihazlar gelişirken şarja bağımlılıkları da giderek artıyor. Örneğin akıllı telefonlar ne kadar kullanışlı bir hal alırsa o kadar çok şarj tüketmeye başlıyor. Dolayısıyla bu talebe uygun bir batarya veya taşınabilir şarj cihazı desteği gerekiyor. Benzer bir durum bluetooth kulaklıklar için de geçerli. Her daim yanımızda taşıdığımız kulaklıkları şarj etmek çoğunlukla akla gelmiyor. Bu durum da kullanıcıların hiç beklemedikleri bir anda şarjı bitmiş kulaklıklarıyla baş başa kalmalarına neden oluyor. Solar Headphones ise bu probleme oldukça basit bir çözüm getiriyor.

Bahsi geçen bluetooth kulaklık güneş enerjisiyle şarj olabiliyor. Kulaklığın boyna denk gelen kısmı solar panellerle kaplı. Bu sayede dışarıda spor yaparken, dolaşırken veya alışverişe çıktığınızda kulaklığınız otomatik olarak şarj olmaya başlıyor. Böylece hem kablolu kulaklıklardan hem de bluetooth kulaklığınızı şarj etme derdinden aynı anda kurtuluyorsunuz. Şimdilik konsept tasarım aşamasında olan Solar Headphones’a dair görüntüleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.