reklamı kapat

POPÜLER

Assassin’s Creed filminden ilk sahne [Video]

Assassin’s Creed serisinin aksiyon dolu hikayesi kısa bir süre sonra beyaz perdeye taşınacak. Merak uyandıran filminden ilk sahne sonunda izleyicilerle paylaşıldı.

Fransız oyun firması Ubisoft tarafından hazırlanan Assassin’s Creed uzunca bir süre oyun sevenlerin favorileri arasında yer aldı. Ardından yeni çıkan oyunların hayranları memnun edememesiyle birlikte gözden düşmeye başladı. Her ne kadar seri itibarını kaybetse de oyunun hikayesi Hollywood tarafından değerlendiriliyor. 20th Century Fox‘un sinemaya aktardı yapımın başrolünde Michael Fassbender yer alıyor. Ona Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson ve Michael K. Williams gibi isimler de eşlik ediyor.

Hikayenin film versiyonunda ana kahramanımız Callum Lynch oluyor. Bu dönemde Animus isminde bir teknoloji geliştiriliyor. Sisteme bağlanan insanlar atalarının anılarına erişebiliyor. Callum Lynch soyu sebebiyle özel bir görev için seçiliyor. Hapishaneye girdiğini zannederken Animus’a bağlanıyor. Böylece 15. yüzyılda İspanya’da yaşamış olan suikastçi atası Aguilar‘ın anılarına ulaşmaya başlıyor. Her şeyi Aguilar gibi hissederek yeniden yaşıyor. Bu sayede hayal dahi edemeyeceği yeteneklere kavuşuyor. Paylaşılan ilk sahnede de Callum’un nerede olduğuna anlam verme çabasına ve Animus’a ilk kez bağlanmasına şahit oluyoruz.

Yönetmenliğini Justin Kurzel‘in üstlendiği Assassin’s Creed 23 Aralık‘ta gösterime başlayacak. Filmden paylaşılan ilk sahneyi haberimizin başında bulabilirsiniz.