reklamı kapat

POPÜLER

Asus S1

Asus S1 incelemesi

Mobil cihazları şarj etme yeteneğiyle birlikte gelen CES yenilik ve iF ürün tasarım ödüllü Asus S1, taşınabilirliğiyle tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor

Birkaç ay önce incelediğimiz Asus P2B, neredeyse bir CD kutusu ile aynı boyutlardaydı. Projektörün küçük oluşu, istenen yerde sunum yapabilmeyi veya video izlemeyi mümkün kılıyordu. Ocak ayının başında Las Vegas’ta gerçekleşen CES’te tanıtılan ve çok geçmeden ofisimize gelen S1, hem malzeme kalitesi hem de boyutları itibarıyla P2B’den kolayca ayrılıyor.
Asus S1
Alüminyum gövdesiyle bizi oldukça etkileyen projektör, ince işçiliğiyle P2B’den çok daha güzel bir görünüme sahip. P2B’den daha küçük olan projektör, sadece 110,5 x 30,7 x 102 mm boyutlarında ve 342 gram ağırlığında. Avuç içine kolayca sığan S1’in üst kısmında, projektörü kolayca kontrol etmeye yarayan dört adet tuş yer alıyor. Projektörle birlikte uzaktan kumanda gelmediği için her daim bu tuşları kullanmanız gerekiyor. Cihazın üst kısmında yer alan sol baştaki tuş pil ve sunum modunun yanı sıra seçilen ayarlardan geri gitmeye yardımcı oluyor.
Asus S1
Cihaz, pil modundayken 50 lümen parlaklık sunarak 3 saate kadar; sunum modundayken 70 lümen parlaklık sunarak 1,8 saate kadar kullanılabiliyor. Bizim gerçekleştirdiğimiz testte Asus’un verdiği sürelere yakın sonuçlar elde ettik, bu da bizi oldukça mutlu ettti. Ses, parlaklık,kontrast, pil ve sunum modu, en-boy oranı, projeksiyon pozisyonu, kurulum ve bilgi menü ayarlarının içinde mevcut. Sol yanında odak tekerinin, ön kısımda ise lensi toza ve çizilmelere karşı koruyan kapağa sahip olan S1, 1 metre mesafeden 42 inç büyüklüğünde yansıtma yapabiliyor.