reklamı kapat

POPÜLER

Asus
Asus
Asus
Asus
Asus

Asus’tan oldukça dikkat çeken çift kızaklı akıllı telefon tasarımları [Galeri]

Akıllı telefon tarafında artık çok fazla öne çıkmayan Asus, yine de alanda çalışmaya devam ediyor. Firma bu sefer gündeme çift kızaklı telefon tasarımları ile geliyor.

Biliyorsunuz günümüzde bazı kızaklı tasarımı benimseyen akıllı telefonlar bulunuyor. Bu kızak sayesinde çentiksiz ya da deliksiz ince çerçeveli akıllı telefonlar üretilebiliyor. Bunun arkasında ön kamera sistemlerinin kızak içerisine yerleştirilmesi yer alıyor. Asus ZenFone 5’in tasarım ekibinde yer alan bir kişi tarafından hazırlanan yeni taslak tasarımlar, karşımıza çift taraflı kızak mekanizmasına sahip iki farklı telefonu çıkarıyor. Bu modellerde kızak sistemi hem yukarıya hem de aşağıya doğru çalışıyor. İki modelin de üstünde ön kamera yer alırken, bir modelin alt kızağında “Harman Kardon” hoparlör yer alıyor. Bu sayede istenildiği zaman normalden daha yüksek ses kalitesinin elde edilmesi amaçlanıyor. Bir diğerinde ise dokunmatik kontrol yüzeyi / ufak bir ikincil ekran yer alıyor. Bu da ana ekrandaki içeriğe ekstra kontrol seçenekleri getiriyor. İki modelin de üstünde geniş LED flaşlar yerleştiren tasarımcı, gerçekten ilginç modelleri karşımıza getiriyor. Bu modellerin üretilip üretilmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Ancak gerçek prototiplerin hazırlandığı görülüyor.

Asus
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus, yeni ROG Phone üzerinde de çalışıyor

Yeni modelin 2019’un üçüncü çeyreğinde geleceği belirtiliyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alacak denilen telefon hakkında başka hiçbir detay bulunmuyor. Bilmeyenler için ilk model gücünü 2.96 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 845 işlemciden alıyordu. Normalden 200 MHz daha hızlı çalışan işlemci, videoda içi halde görünen harici AeroActive soğutma aksesuarı ile daha da serin tutulabiliyor.Kışkırtıcı bir gövdesi bulunan oyun telefonu, çentiksiz bir 6-inç 2160×1080 piksel AMOLED ekran üzerine kuruluyor. 128 GB ya da tam 512 GB dahili depolama ile elde edilebilen telefon, 4.000 mAh‘lık bir pille geliyor. GPU tarafında Adreno 630‘dan güç alan telefon, artık nadir hale gelen 3.5mm kulaklık girişine de sahip.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli