reklamı kapat

POPÜLER

Asus Zenfone 8

Asus Zenfone 8 için lansman öncesi fiyatlar sızdırıldı

Uzun zamandır gündemde olan Asus Zenfone 8 ve Zenfone 8 Flip için bu sefer fiyat odaklı bir sızıntı yapıldı. İşte detaylar;

91 Mobiles’ın özel sızıntısı ile Asus Zenfone 8 ve Zenfone 8 Flip hakkında kilit birçok detay ve tasarımlar geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı.

Aynı site bu sefer Zenfone 8’in Avrupa fiyatlarını sızdırdı. Buna göre modelin 8 GB RAM + 128 GB depolamalı sürümü 700 euro olacak. 8 GB RAM + 256 GB depolamalı sürüm için 750 euro verilmesi gerekecek.

En üstteki 16 GB RAM + 256 GB depolamalı sürüm ise 800 euro olacak. Burada yüksek ihtimalle en çok satan sürüm de 16 GB depolamalı seçenek olacak. Çünkü arada dağlar kadar fark bulunmuyor.

Her iki telefon modeli de Türkiye pazarında satılmayacak. Hep söylediğimiz gibi firma telefon modellerini buraya getirmiyor. Zenfone 8 Flip içinse henüz fiyatlar belli olmuş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus Zenfone 8 ve Zenfone 8 Flip

Asus Zenfone 8 için teknik detaylar şöyle

Daha önce de aktardığımız üzere yeni modellerden özellikle Zenfone 8 Flip dikkat çekmişti. Çünkü modelde arkadan öne doğru dönen bir kamera sistemi yer alıyordu.

“Mini” olarak geçen normal Zenfone 8 standart bir tasarıma sahip. Bu modelin selfie kamerası bir ekran deliğinde yer alıyor. Arkada ise çiftli kamera bizleri karşılıyor.

İşte bu model artık kesin olarak 5,9 inç Full HD+ 120 Hz bir AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Telefon gücünü ise Snapdragon 888 işlemciden ve en üstte 16 GB RAM’den alıyor.

Önünde 12 megapiksel selfie kamerası olan telefon, 30W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil kullanıyor. Parmak izi sensörü ekrana entegre olan Zenfone 8, arkasında 64 megapiksel ana + 12 megapiksel geniş açı kameraları bir araya getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın