reklamı kapat

POPÜLER

Asus’tan sanal gerçeklik sürprizi

Computex 2016’da yeni Transformer, ZenBook ve ZenFone ailesini tanıtan Asus, bir de sanal gerçeklik sürprizi yaptı. Fuarda ilk sanal gerçeklik gözlüğünü görücüye çıkaran Tayvanlı şirket, hızla genişleyen VR dünyasında ben de varım dedi.

Asus tıpkı akıllı saat alanındaa yaptığı gibi, VR için de benzer bir hamleyle geldi. Önce söz konusu teknolojinin biraz gelişmesini ve ilk örneklerini bekleyen şirket, yine kendine has tasarımıyla çıkageldi. Hatırlayacağınız üzere geleneksel örneklerinden çok farklı geliştirilen birbirinden fütüristik akıllı saatlerin arasında, Asus ZenWatch şık ve gerçeğe en yakın saat tasarımıyla ilk bakışta kendine hayran bırakmıştı.

VR gözlüğü için gerçeğe yakınlıktan bahsetmek gibi bir durum söz konusu olamaz elbette ancak yine harika bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Metalik çerçevesi, touchpad bölümü, deri kayışı son derece şık bir cihaz izlenimi veriyor. Şimdilik yalnızca tasarım hakkında konuşabiliyoruz zira cihazla ilgili henüz hiçbir teknik detay paylaşılmış değil. Asus VR cihazını muhtemelen daha büyük bir etkinlikte daha detaylı bir şekilde tanıtmayı planlıyor.