reklamı kapat

POPÜLER

Efsane oyun Pong’u gerçek hayata uyarladılar [Video]

Tarihi 1972’ye kadar dayanan ve efsane oyunlar arasında yer alan Pong, bugün bile birçok oyuna ilham kaynağı oluyor ve bu konsepti temel alan daha gelişmiş birçok oyun bulunuyor. Sanal dünyanın efsane ismini gerçeğe uyarlayan Uruguaylı hacker grubunun ortaya koyduğu çalışmaya hayran kalmamak mümkün değil. 

Oyunun mekanik versiyonu büyük bir masanın içerisine yerleştirilmiş durumda. Tıpkı oyundaki gibi iki oyuncu tarafından karşılıklı oynanan oyunda iki uzun çubuk ve bir de kare şeklinde top bulunuyor. Oyuncular topa vurarak karşıdaki kişinin karşılayamayacağı yere atmaya çalışıyor. Top çubuğun arka kısmına her çarptığında karşıdaki kişi sayı kazanmış oluyor. Tarz olarak masa hokeyiyle benzerlik gösteren oyun, etkileyici tasarımıyla fark yaratıyor.

Ekip bu cihazı tasarlamayla ilgili hiçbir fikirleri olmadığını ve gerekli olan tüm bilgileri Google aramalarıyla ve forumlarda yapılan bilgi alışverişleriyle topladıklarını belirtiyor. 2 yıllık süreçte geliştirilen Pong masasından yalnızca bir adet bulunuyor ve ileride bu masanın satışa sunup sunulmayacağı bilinmiyor.