reklamı kapat

POPÜLER

TicWatch GTH akıllı saat

Ateş ölçebilen bütçe dostu akıllı saat: TicWatch GTH [Video]

Akıllı saat pazarında artık her bütçeye yönelik birçok seçenek bulunuyor. Bunların en yenisi ise fiyat ve özellikleriyle dikkat çeken TicWatch GTH oldu.

Global pazara açılan Mobvoi imzalı TicWatch GTH, 96 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip. Bu açıdan yurt dışında bütçe dostu sayılan saat, fiyatına rağmen güzel özellikler taşıyor.

İlk bakışta Apple Watch’ı andıran akıllı saat, aslında yuvarlak değil kare gövdesiyle birçok kişinin radarından çıkıyor. Ancak yine de kare saatlerden hoşlananlar da bulunuyor.

Saatin en önemli özelliklerinden birisi, taşıdığı sensör ile vücut sıcaklığı / ateş ölçebiliyor olması. Bu özellik Covid-19 döneminde oldukça önemli görünüyor. Biliyorsunuz virüsün belirtileri arasında yüksek ateş de yer alıyor.

Kandaki oksijen seviyesini de ölçebilen TicWatch GTH, aynı zamanda uyku takibi yapabiliyor ve nabız ölçümü de gerçekleştirebiliyor.

Her türlü spor için detaylı takip sunan model, stres seviyesini belirleme ile nefes egzersizi yaptırma gibi özelliklere de sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TicWatch GTH akıllı saat tam bir fiyat/performans modeli

Teknik olarak 1,55 inç renkli dokunmatik TFT ekran üzerine kurulan saat, 260 mAh piliyle 10 güne kadar kullanım süresi getiriyor. Modelin pili iki saat şarj ile doldurulabiliyor.

Bağlantıyı Bluetooth 5.1 üzerinden yapan akıllı saat, OnePlus Watch gibi RTOS işletim sistemi kullanıyor. Saat 50 metre derine sorunsuz olarak indirilebiliyor.

Çok ilginç olarak saatin yurt dışı fiyatı 96 dolar iken, Çin fiyatı 46 dolar seviyesinde yer alıyor. Aradaki farkın nedeni ise bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor