reklamı kapat

POPÜLER

Audi Q5 e-tron

Audi Q5 e-tron tanıtımı aratmayan görüntüleriyle karşımızda

Tanıtımına sayılı günlerde kalan Audi Q5 e-tron, Çin merkezli servis edilen görüntüleri tanıtımı aratmayacak detaylar barındırıyor.

Kısa süre içerisinde e-tron ürün gamına Q5’i eklemeye hazırlanan Audi, test sürecinde ortaya çıkan sızıntılara engel olamıyor. Prototip versiyon üzerinden büyük oranda detaylarını görme fırsatına eriştiğimiz model bu kez de tanıtımı aratmayacak görüntülerle radarımıza takıldı. Çin merkezli olarak servis edilen görüntülerde Audi Q5 e-tron için dış tasarım niteliklerinin son kullanıcıya ulaşacak tüm parçaları çok net bir şekilde karşımıza çıkıyor. Volkswagen ID.6’da olduğu gibi markanın Uzak Doğu pazarında beklenti içerisinde olduğu modelin ilk satış duraklarından birisi de Çin olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi Q5 e-tron ailenin diğer üyelerinden izler taşıyor

Sızdırılan fotoğraflara baktığımızda Q5 e-tron’un da Audi’nin bu aileye özel uyguladığı tasarım dilinden izler görüyoruz. Kapalı formda tasarlanan tek parçalı ızgara, ışıklandırma grupları ve diğer pek çok karakteristik noktada bu detayları görmek mümkün. Modelin uzunluk değeriyle birlikte genel katlarına bakıldığında SUV kadar MPV hissiyatı uyandıran bir yapısı olduğu da dikkat çekenler arasında. Üç parçalı iç yapı sayesinde 7 kişilik yolcu kapasitesinin sunulabiliyor olması da bu detayı güçlendiren özellikler arasında bizi bekliyor. Altyapı olarak Volkswagen grubunun MEB’i üzerine inşa edilecek olan Q5 e-tron’un bu sayede fiyatlandırma olarak daha uygun aralıkta tercih edilebilecek seçeneklerden birisi olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Q5 e-tron’un piyasaya üç farklı versiyon üzerinden girmesi bekleniyor. Giriş seviyesi versiyonlarda 180 ve 200 beygirlik tek elektrik motorlu kombinasyonlar kullanıcıların tercihine bırakılacak. Ailenin en üst noktasında ise çift elektrik motoruyla birlikte 300 beygirin üzerine çıkan gü. değerlerini ve 600 kilometreye sınırına yaklaşan menzil değerlerini görmeyi bekliyoruz. Çift motorlu versiyonda 4×4 sürüş dinamikleri de standart olarak gelecek. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Audi E-tron tanıtım filmi