reklamı kapat

POPÜLER

Audi’den 2017 model Q7’ye beklenmedik motor seçeneği

Audi, en büyük SUV modeli Q7 için en küçük hacimli motorlarından birini Amerika’da da sunacağını resmi olarak açıkladı.

Audi’nin SUV ailesinin en büyük ve en pahalı üyesi Q7 yeni motor seçeneğine kavuşmaya hazırlanıyor. Kendi segmentinin en çok tercih edilen modelleri arasında yer alan Audi Q7, 2017’den itibaren en küçük motor hacmine sahip versiyonu ile satışa çıkacak.

Audi’den Amerika için yapılan resmi açıklamanın ardından kesinlik kazanan 2.0 litre hacmindeki motor, boyutlarına göre oldukça ciddi teknik değerlere sahip. 252 beygir güç ve 370 nm tork değerine sahip turbo beslemeli motor ile birlikte Audi, küçük hacimden elde edilen ağırlık kazanımı ile daha dinamik bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor.

2.0 litre hacmindeki motorun gücünü gözümüzde daha net canlandırmak adına şu örneği verebiliriz. 2015 model Audi Q7’de yer alan 3.0 litre‘lik V6 üniteden 28 beygir daha düşük güç değerine sahip olmasına rağmen, elde edilen ağırlık kazanımı sonucu 0’dan 100’e erişme süresi daha iyi. 2.0 litre’lik yeni motor seçeneği ile daha ulaşılabilir bir fiyat etiketiyle satışa çıkacak olan Audi Q7’nin başlangıç fiyatı Amerika’da 49.000 dolar olarak belirlenmiş. Bu fiyat 3.0 litre’lik opsiyon için belirlenen fiyattan neredeyse 6.000 dolar daha düşük. 2017 yılının ilk çeyreği içerisinde satışa başlanacak olan yeni kombinasyonun kullanıcılar tarafından ilgi görmesi bekleniyor. Peki ya siz 2.0 litre hacmindeki yeni motor seçeneğinin Audi Q7‘yi taşıyabildiğini düşünüyor musunuz?