reklamı kapat

POPÜLER

Ford Explorer Hybrid

Avrupa pazarı için hazır; Ford Explorer Hybrid hakkında bilmeniz gerekenler

2019 yılında yapılan duyurunun ardından Avrupa macerası için satışa hazır hale gelen 2020 Ford Explorer Hybrid, teknik özellikleri ve tasarımıyla dikkat çekiyor.

Markasının ürün gamına 90’lı yılların başı itibarıyla dahil olan Ford Explorer, özellikle Amerika pazarında artık imza modeller arasında. F-150‘nin pickup piyasasında yarattığı imajın benzerini SUV pazarında yansıtan Explorer, Avrupa pazarı içinse motor seçeneklerinden ötürü adeta yasak elma niteliğinde. Ford’un Edge’i Türkiye dahil olmak üzere Avrupa pazarına getirmesiyle değişmeye başlayan bu süreç artık ailenin en büyük üyelerinden birisi için de geçerli. 2020 model yılıyla Avrupa’daki kullanıcılarla buluşan Ford Explorer Hybrid, elektrik desteğinin getirdiği kompakt motorun nimetlerini topluyor. Modelde 3.0 litrelik EcoBoost V6 motor standart olarak sunuluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Explorer Hybrid için öne çıkan teknik özellikler

Ford’un en güçlü hibrit modeli konumunda olan Explorer’ın benzinli motoruna elektrik motoru ve 13,6 kWh’lık batarya paketi eşlik ediyor. Tüm parçaların bir araya gelmesiyle 457 PS güç ve 825 Nm tork değerinin ortaya çıktığını görüyoruz. Yapılan testlerin ardından modelin saf elektrik sürüşünde 42 kilometrelik menzil vadetmesi de piyasadaki örnekleri düşündüğümüzde beklentileri karşılayacak niteliklerde. Standart olarak 10 kademeli otomatik şanzıman ve akıllı dört tekerlekten çekişli altyapı kombinasyonuyla gelen Explorer Hybrid, fabrika test verilerinde 100 kilometre için 3,1 litrelik yakıt tüketim ortalamasıyla da dikkat çekiyor. Böylesine bir modelin kilometrede 71 gramlık karbon salınımı yapması da başarılı veriler arasında. Son olarak aracın bataryasının 230V kaynak üzerinden 5 saat 50 dakikada, Ford Connect şarj noktası üzerinden ise yaklaşık 4 saatte tamamen doldurulabildiğini belirtmeden geçmeyelim. Platinum ve ST-Line olmak üzere iki farklı donanım paketiyle tercih edilebilecek olan Ford Explorer Hybrid Almanya‘da 76.000 euroluk başlangıç fiyatıyla alıcı buluyor.

İlginizi çekebilir

Focus ve Cem Yılmaz’ı bir araya getiren reklam filmi