reklamı kapat

POPÜLER

Aiways U5

Avrupa’ya gelecek ilk elektrikli Aiways U5, iddialı kampanyasıyla yola çıkıyor

Uzak Doğu merkezli elektrikli otomobil üreticileri arasında Avrupa’ya gelecek ilk model olan Aiways U5, dikkat çeken bir kampanya ile asfalta inecek.

Elektrikli otomobil pazarının gelişmesiyle birlikte karşımıza çıkan yeni oluşumlara artık aşinayız. 5 yıl gibi kısa süre içerisinde önemli yatırımlar almayı başaran bazı isimlerse bugün artık pazarlara açılmanın telaşı içerisinde. Özellikle Uzak Doğu merkezli üreticilerin kelimenin tam anlamıyla bir yarış içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Ağırlıklı olarak ilk hamlelerini Amerika pazarına açılmak için yapan üreticiler arasında rotasını Avrupa çevirenler de yok değil. Aiways U5, Çinli üreticiler arasında Avrupa pazarında satılacak ilk elektrikli araç olmaya hazırlanıyor. Geride bıraktığımız Cenevre Otomobil Fuarı‘nda ilk gösterimi gerçekleştirilen SUV modeli, iddiasını ortaya koymak için önemli bir pazarlama kampanyasıyla yollara çıkacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aiways U5 Çin’den yola çıkacak

Şanghay merkezli şirketin kullanıcıları etkilemek adına hayata geçireceği proje, aslında doğrudan araçlarına ne kadar güvendiklerini gösteriyor. Prototip formundaki bir elektrikli otomobille yapılacak en uzun sürüşü gerçekleştirmeye hazırlanan ekip, yola Çin’den başlayacak. Rotasını İpek Yolu boyunca sürdüreceği açıklanan U5, eğer herhangi bir sorunla karşılaşılmazda tek seferde 14.231 kilometreyi kat edip Avrupa’ya giriş yapacak. Yol boyunca pek çok farklı hava koşulu ve dinamiğe maruz kalacak olan otomobilin performasıysa merak ediliyor. U5, tamamen dolu olan bataryalarıyla 460 kilometre menzil kat edebilecek. Kokpit bölümü ve sürüş dinamiklerinde premium modellerle yarışma iddiasını da taşıyan aracın 2020 itibarıyla satışa sunulması bekleniyor. Şirket yaklaşık 2 milyar dolarlık yatırımla aktif hale getirilen fabrikada yılda 150.000 araç yapmayı planlıyor.

İlginizi çekebilir

Opel Corsa-E