reklamı kapat

POPÜLER

Renault CEO

Avrupa’da ortalığı karıştırmak isteyen yeni Çinli; elektrikli Coupe SUV Aiways U6ion ile tanışın

Konsept versiyonuyla tanıtımı gerçekleştirilen Aiways U6ion, elektrikli otomobil pazarının kısa vadeli geleceğinde söz sahibi olabilir.

Avrupalı üreticilerin içerisinde bulunduğu elektrik dönüşümü Avrupa’da nispeten daha yavaş şekilde yer almaya başladı. Madalyonun Uzak Doğu kısmı ise artık ciddi bir pazar konumunda. Özellikle Çinli üreticilerin ortaya koyduğu modeller dünya devlerine taş çıkartırken, yavaş yavaş deniz aşırı rotalar da çizilmeye başlandı. Son dönemlerde yükselişte olan ve LOG.com.tr’de de yer verdiğimiz Aiways, Cenevre Otomobil Fuarı takvimi için planladığı konsept modelini dijital tanıtımla karşımıza çıkarttı. U6ion adıyla gösterimi yapılan otomobil özellikle tasarım noktasında çok ciddi potansiyele sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aiways U6ion tasarımsal dinamikleriyle fark yaratıyor

U5 modelinin Avrupa versiyonunun da satış süreci için düğmeye basan markanın U6ion konsepti aslında seri üretime hazırlık olarak da nitelendirilebilir. U6’nın konsept versiyonu olarak nitelendirilen model, son dönemlerdeki Coupe SUV akımının iddialı üyelerinden olmaya aday. Robotik bir karaktere sahip olan modelde L şeklindeki LED farlara ve genel yapıyı destekler nitelikte. Coupe dinamiklerinin yer aldığı arka bölümde kullanılan spoiler da ilgi çekici farklılıklar arasında. Tüm bu aero parçaları bir araya geldiğinde, konseptin 0,27 sürtünme katsayısına sahip olduğunu görüyoruz. Bu da sınıf liderliğiyle eş değer. Konseptin kokpit bölümüyse bazı parçalarıyla prototip olduğunu hissettiriyor. Direksiyon simidinin tasarımı buradaki temel etken olurken, koltukların renkli yapısı dikkat çekiyor. Konsolda 7 inçlik sürücü ve 14,6 inçlik multimedya ekran da yine seri üretimde görmeyi beklediğimiz parçalar arasında. U6ion projesinin teknik özellikleri son kullanıcı versiyonunda netlik kazanacak.

İlginizi çekebilir

Volvo XC40 Recharge Türkiye’ye ne zaman gelecek?