reklamı kapat

POPÜLER

Honor Watch ES ve Huawei Watch Fit

Aynı tasarımlı Honor Watch ES ve Huawei Watch Fit arasında ne fark var?

Aynı tasarıma sahip Honor Watch ES ve Huawei Watch Fit akıllı saat modelleri arasındaki temel teknik farkın ne olduğu ortaya çıktı

Yukarıda da görebileceğiniz üzere diğer birçok akıllı saatten farklı olarak dikdörtgen bir gövde üzerine kurulan Honor Watch ES ve Huawei Watch Fit, Honor Huawei’nin alt markası olduğu için genel olarak aynı özellikleri paylaşıyor. İki model arasındaki en önemli ve büyük farkın ise GPS olduğu aktarılıyor. Söylendiği kadarıyla 119 euro fiyatı bulunan Watch Fit modelinde yerleşik GPS birimi yer alıyor. 99 euro fiyatı bulunan Watch ES modelinde ise GPS yer almıyor. Cihaz GPS verisini telefon üzerinden çekiyor deniyor. Bu iki modelin de Türkiye’de resmi olarak satılması bekleniyor. Ancak sadece tek bir modelin buraya gelme ihtimali de bulunuyor.

Honor Watch ES özellikleri şöyle:

Akıllı saat, 1,64 inç AMOLED ekrana sahip ve 10 günlük bir pil ömrü getiriyor. Üç farklı renk seçeneği olan cihaz, 95 farklı sporu tanıyor ve detaylı nabız ölçümü yapabiliyor. Telefonların bildirimlerini üzerine alabilen ve yapılan sporu otomatik algılayabilen cihaz, 12 farklı spor için hareket animasyonlarına da sahip. Ekran gövde oranı yüzde 70 olan Watch ES, yüksek ihtimalle Watch GS Pro ile beraber Türkiye’de de satılacak giyilebilirler arasında yer alıyor.

Huawei Watch Fit özellikleri şöyle:

Akıllı saat 1,64 inç 456×280 piksel AMOLED ekrana, nabız sensörüne, GPS‘e ve 10 güne kadar pil ömrüne sahip. Bunun yoğun kullanımda 7 güne, GPS açıkken ise 12 saate düştüğü aktarılıyor. Tam gövde boyutu 46x30x10.7 mm olan Watch Fit, her zaman açık ekran özelliğiyle de geliyor. Yan tarafında tek bir fiziksel buton yer alan model, tahmin edebileceğiniz üzere gelişmiş aktivite takibi yapıyor ve birçok sporu otomatik olarak algılayabiliyor. Gövdesi belirli bir derinliğe kadar su geçirmeyen ürün, uyku takibi yeteneğine de sahip. Android yanında iOS cihazlarla da kullanılabilen Watch Fit akıllı saat, bu açıdan bildirimleri üzerine alabiliyor ve telefonlar için deklanşör görevini de üstlenebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın gelişmiş akıllı saat modeli Series 5