reklamı kapat

POPÜLER

Bağcığı kendi kendine bağlanan spor ayakkabı [Video]

Tony Hawk’ın test ettiği uçan kaykaydan sonra daha ilginç ne olabilir diye düşünenlere yanıt gecikmedi. Girişimci bireylerin projelerini tanıtarak, üretim konusu için bağış talep ettikleri platform olan Kickstarter’da tanıtılan Powerlace P-One, Powerteam adlı Kanadalı bir ekibin ürünü.

Geleceğe Dönüş filmindeki Mart McFly’ın kendi kendine bağlanan akıllı ayakkabılarından ilham alan Powerlace P-One, herhangi bir pil, motor, dişli ya da elektronik aksana ihtiyaç duymadan vücut ağırlığı ile harekete geçen bir mekanizmadan meydana geliyor. Ayağınızı ayakkabının içine soktuğunuzda bağcık yavaşça ayak bileklerinizi sarmaya başlıyor. Üstelik arka kısmındaki kola ağırlığınızı vererek daha ayakkabının bağcığının daha fazla sıkılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Powerlace-P-One

Bu ilginç fikrin önündeki en önemli engel ise Nike’ın 2015 yılında satışa sunmayı hedeflediği Nike Air Mag adlı ayakkabı. Oldukça çılgın bir tasarımla gelen Nike Mag’lerde ayakkabı Powerlace P-One’daki mekanizmadan farklı da olsa kendi kendine bağlanabiliyor. Ancak bu modelin birçok yerinde yer alan ışıklar, tuhaf görünümlü tasarımı gibi bazı dezavantajları da barındırdığını söyleyebilmek mümkün.

nike_Air_MAG

İşte o “acaip” Nike MAG

Powerplace şu anda geliştirme aşaması devam eden bir prototip. Gerekli bağış toplandığında ise 2015 yılının Mayıs ayında tüketicilerle buluşacağı belirtiliyor. Satış fiyatının 175 dolar olacağı açıklanan Poweplace, bağış yapıldığında 20 dolar indirimle alınabiliyor.

VİDEO

YORUMLAR