reklamı kapat

POPÜLER

Şarj sorununu ortadan kaldıran kemer [Video]

Akıllı cihazların neredeyse bir gün yeten kısa pil ömürlerine çözüm olması için üretilen harici güç kaynakları artık farklı bir forma girerek kısmen giyilebilir teknoloji sınıfına dahil olmaya başladı.

Nifty tarafından tasarlanan XOO isimli kemer, dış görünüşü itibariyle günlük hayatta kullandığımız türden bir kemer izlenimi uyandırıyor. Tokasında 800 mAh ve kayış bölümünde ise ince, esnek yapıda 1.300 mAh olmak üzere toplamda 2.100 mAh güç sağlayan XOO ile Apple da dahil olmak üzere neredeyse tüm akıllı telefonlar 3 saat içerisinde kolaylıkla şarj edilebiliyor.

xoxo_2

Piyasada bulunan şarj destek ürünlerinin boyutlarının büyük olmasından dolayı taşıma sıkıntısını dile getiren Nifty CEO’su Piers Ridyard, diğer taraftan kullanıcıların şarj cihazlarını kolaylıkla kaybettiklerine dikkat çekiyor. Bunun yerine size rahatsızlık vermeyecek şekilde her zaman güvenle üzerinizde taşıyabileceğiniz, şarj özelliğinin haricinde kişisel ihtiyacı da karşılayabilecek ürün geliştirme yoluna giden Ridyard, ortaya XOO’nun çıktığını dile getiriyor. Indiegogo üzerinden şu sıralar yaklaşık 28 bin dolar fon toplayan XOO, kahverengi ve siyah renk seçeneklerinin yanı sıra farklı bel ölçülerine uygun boyutlara da sahip. Şarj sorunun ortadan kaldıran kemer, yeterli fonu toplayabilirse önümüzdeki yılın temmuz ayında 155 dolardan piyasaya sürülecek.

xoxo_3

VİDEO