reklamı kapat

POPÜLER

apple, patent, mahkeme, dava

Patent zengini Apple’a patent cezası!

Teknoloji ve patent deyince aklımıza doğrudan Apple geliyor. Yıllar önce Samsung’la girdiği patent savaşlarından zaferle ayrılan şirket, henüz doğmamış binlerce ürün ve teknolojinin patentini de elinde tutuyor. Ancak işler bu kez tersine döndü ve Apple, patent ihlali yaptığı gerekçesiyle cezaya çarptırıldı.

The Guardian’ın haberine göre, Teksas Bölge Mahkemesi’nde görülen ve Apple aleyhine sonuçlanan patent konusu bir hayli eskiye dayanıyor. Ülkemizde o kadar yaygınlaşmasa da bir zamanlar Amerika’yı kasıp kavuran çağrı cihazları, Apple’ın başını yakan teknoloji ürünü oldu. iOS cihazlardaki mesajlaşma özelliğinin, çağrı cihazlarında kullanılan teknolojiden “esinlendiğine” ve patent ihlali yüzünden Apple’ın 23,6 milyon dolar ödemesine karar verdi. Söz konusu teknolojinin yaratıcısı Mobile Telecommunications Technologies ise mahkemeden 237 milyon dolar talep etmişti.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Patent zengini Apple’a patent cezası!” için 3 cevap

 1. TANIMSIZ dedi ki:

  Patent deyince akla apple gelmez.
  Apple ın hali hazırda 13 bin küsür tane varken samsung un 67-68 bin küsürlerde. Bişeyi şişirmeden bilinenleri unutmadan yazın.

 2. orka dedi ki:

  patent sahipliğinin Kralı IBM dir

 3. serkan dedi ki:

  Patent deyince akla Apple da gelmez Samsung da! IBM gelir.