reklamı kapat

POPÜLER

BeoLab 90
BeoLab 90
BeoLab 90
BeoLab 90
BeoLab 90

Bang & Olufsen’den seste devrim: BeoLab 90 [Video]

Bang & Olufsen kuruluşunun 90. yıldönümünü şimdiye kadarki en güçlü ses sistemi BeoLab 90 modeliyle kutluyor. Her Bang & Olufsen ses sisteminde olduğu gibi sıra dışı bir tasarıma sahip olan BeoLab 90, güçlü ses performansıyla şirketin amiral gemisi niteliğindeki ses sistemi BeoLab 5’i geride bırakıyor.

Bang & Olufsen tarafından “geleceğin sesi” olarak lanse edilen BeoLab 90, mükemmel ses deneyimini kullanıcılara sunmayı hedefliyor. En üst düzey ses deneyiminin yaşanabilmesi için BeoLab 90’a yakın veya karşısında oturmanın gerekli olmadığını belirten Şirketin CEO’su Tue Mantoni, BeoLab 90 ile her açıdan en iyi ses kalitesini kullanıcılara sunacaklarını ifade etti.

Hayranlık uyandıran tasarımıyla gelecekten fırlamış gibi görünen ve gövdesinde 65 kilogramın üzerinde alüminyum malzeme kullanıldığı belirtilen ses sisteminin tabanında kavisli ahşap malzeme kullanılıyor. BeoLab 90’un toplam ağırlığı ise 137 kilogram. Ev ortamı için tasarlanan en eksiksiz ve güçlü dijital hoparlör olduğu ifade edilen BeoLab 90’da Active Room Compensation, Beam Width Control ve Beam Direction Control gibi özellikler yer alıyor. Active Room Compensation özelliği odanın büyüklüğüne, şekline, mobilya ve dinleme konumuna göre sesi kalibre edip en iyi ses deneyimi vadediyor. Beam Width Control, Beam Direction Control ve 360 derece ses özellikleri ise hangi noktada olursa olsunlar, dinleyicilerin aynı kalitede müzik deneyimi yaşamasına olanak tanıyor. Akustik lens teknolojisi sayesinde genel ses deneyimini geliştirmek için bozulmaları en aza indirip sesin duvara olan yansımasını minimalize ediyor.

Evinizdeki güç
Ses kontrolünü Bang & Olufsen uzaktan kumandası veya mobil cihazlara indirilen uygulamayla yapabileceğiniz ses sisteminde 18 adet Scan-Speak hoparlör sürücüsü bulunuyor. 7 x Bang & Olufsen ICEpower AM300-X tweeter ve 7 x Bang & Olufsen ICEpower AM300-X midrange olmak üzere toplamda 14 amplifikatöre sahip olan Beolab 90’da woofer’lar için 3 x Heliox AM1000-1, ön woofer için 1 x Heliox AM1000-1 amplifikatör mevcut. Toplamda 8.200 wattlık güç sunan BeoLab 90, 17 Kasım’da yurtdışında müzik tutkunlarının beğenisine sunulacak. Bang & Olufsen’in yeni başyapıtı Beolab 90, lüks bir otomobille eşdeğer bir fiyat etiketine sahip. Bang & Olufsen BeoLab 90’un İngiltere’deki satış fiyatı yaklaşık 27 bin sterlin. Sterlini Türk lirasına çevirirsek BeoLab 90’un 120 bin TL’lik fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyelim.

VİDEO
https://youtu.be/B3cUmRv2J8c