reklamı kapat

POPÜLER

Başarılı geliştirmenin ikinci perdesi: Toyota C-HR Kuhl Racing

Yaklaşık yedi ay öncesinde C-HR’ın ilk özel geliştirmelerinden birisini yapan Kuhl Racing, yeni çalışmasıyla karşımızda.

Tanıtımının ardından kısa süre içerisinde bağımsız tasarım ve performans geliştiricilerinin radarına takılan Toyota C-HR, görünüşe göre bu geliştiricilerin bazıları için olmazsa olma bir parçaya dönüşmüş durumda. Fabrika çıkış satışlarıyla markanın yüzünü güldüren ve ülkemizde de yavaş yavaş kendisine yer açmaya başlayan C-HR’a özel, geçtiğimiz aralık ayında bir geliştirme yayınlayan Japonya merkezli Kuhl Racing, ikinci projesiyle yeni bir bakış ortaya koyuyor. Aralık ayında paylaşılan geliştirmede yer verilen değişimlerin bir anlamda benzer bir formunu temsil eden özelleştirme paketindeki seçenekler 1.600 dolardan başlayıp 2.700 dolara kadar esneyebiliyor.


Sadece gövde odaklı sunulan geliştirme çalışmasında tamponlar başta olmak üzere ön lip, yan gövde eklentileri, arka difüzör ve spoiler gibi parçalar tamamen yeni ve agresif bir forma kavuşuyor. Kuhl Racing ekibinin LED gündüz farları üzerinde de küçük de olsa bir dokunuş yaptığını gördüğümüz projenin en karakteristik farklarından birisi de şüphesiz değiştirilen süspansiyonlar aracılığıya gözle görülür bir şekilde azaltılan yükseklik değeri. C-HR’a adeta ateşli bir hatchback formu katan bu geliştirmenin meraklıları başta olmak üzere çoğu kişinin radarına girme potansiyeli olduğunu da ayrıca belirtmekte fayda var.