reklamı kapat

POPÜLER

Apple Vision Pro

Bazı “Apple Vision Pro” modellerinde çatlak oluşmaya başladı.

Apple’ın şu an sadece ABD’de sattığı Apple Vision Pro başlığın bazı örneklerinde ön cam çatlağı oluşmaya başladı.

Apple Vision Pro için ABD merkezli satış macerası kısa süre önce başladı. 256 GB için 3.499 dolar, 512 GB için 3.699 dolar, 1 TB dahili depolama içinse tam 3.899 dolar olan model, bugün kötü bir gelişme ile gündemde. Aktarıldığı kadarıyla birçok kişinin Vision Pro’sunda ön camı baştan başa geçen dikey bir çatlak oluşmaya başladı (Bir örnek üstte). Herhangi bir darbe almadığı belirtilen bu cihazlardaki ön camın neden çatladığı henüz bilinmiyor, başta bir kişide görülen sorunun son günlerde diğer kullanıcılarda da görünmeye başladığı belirtiliyor. Şu an belirli bir serideki ürünlerde üretim hatası olduğu düşünülüyor, Apple’dan konu hakkında herhangi bir açıklama ise gelmiyor. Süreçle alakalı olarak geniş çaplı bir geri çağırma yapması şimdilik olası durmayan Apple, bazı testlerde gördüğümüz kadarıyla bu ön camı oldukça sağlam tasarlamış. Bu açıdan yaşanan bu çatlak oldukça sürpriz oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ürün bu arada şimdiye kadar çok sayıda kişiye ulaştı ancak umulan deneyimi tam olarak sunamadı. Bu yüzden de başlık için çok ciddi sayıda iadenin bilgisi gelmeye başladı. Peki insanlar Vision Pro’yu neden iade etmeye başladı? Bu konuda çok sayıda kişiyle görüşen gazeteci Mark Gurman, en çok dile getirilen beş iade nedenini şöyle sıralamıştı:

Cihaz çok ağır, yönetmesi çok zahmetli, baş ağrıtıcı ve rahatsız edici.
Fiyatına oranla az sayıda uygulama ve video içeriği var. 
Çalışma özellikleri insanları Mac ile normal bir harici monitör kullanmaktan daha üretken yapmıyor ve bu yapıda uzun süre kullanımı zor.
Ekranlarda çok fazla parlama var, görüş alanı çok dar ve cihaz göz yorgunluğu ve görme sorunlarına neden oluyor.
Ürün, kullanıcıların kendilerini aile ve arkadaşlarından soyutlanmış hissetmelerine neden oluyor. Anlamlı ortak deneyimler henüz mevcut değil ve Vision Pro maksimum performans için tam oturtulması gereken bir cihaz olduğundan başkalarına kolayca aktarılamıyor.

Apple Vision Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER