reklamı kapat

POPÜLER

Apple Vision Pro

Apple Vision Pro ameliyathanelere de girmeye başladı

Halen sadece Amerika Birleşik Devletleri içerisinde satışı yapılan Apple Vision Pro, ameliyathanelere de girmeye başladı.

Apple Vision Pro şu an 256 GB için 3.499 dolar, 512 GB için 3.699 dolar, 1 TB dahili depolama içinse tam 3.899 dolar fiyatla sadece ABD’de satılıyor. Çok ses getiren ürüne kişiler kadar kurumlar da ilgi duyuyor, örneğin birden fazla hastaneye sahip San Diego merkezli Sharp HealthCare isimli sağlık zincirinin 100 bin dolar değerinde 30 adet Vision Pro aldığı biliniyor. Bu satın alımdaki amaç ürünün sağlık hizmetlerinde nasıl kullanılabileceğini araştırmak olarak açıklanıyor, Vision Pro merkezli olarak düşünenler arasında anestezi uzmanlarının hastanın yaşamsal fonksiyonlarını gerçek zamanlı olarak izleyebilmeleri için bir yöntem geliştirme hedefi de yer alıyor. Yeni gündeme geldiği kadarıyla ürün artık cerrahi operasyonlarda ameliyathane sorumlu hemşireler ve bazı doktorlar tarafından da kullanılmaya başlandı (Bu konuda ilk haber İngiltere’den geldi). Vision Pro ile insan kaynaklı hataları minimize etmeyi hedefleyen hastaneler, ürün ile doğru araçların doğru zamanda kullanıldığından emin olmak istiyor. Gerçek ile sanalı harmanladığından sağlık personelinin karşısına çalışmasını engellemeyecek şekilde hayati bilgiler getirebilen Vision Pro, özellikle çok kompleks ameliyatlarda büyük fayda sağlayacak ve zaman kazandıracak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vision Pro geçtiğimiz günlerde sağlık konusunda direkt olarak şirketin kendisi tarafından da öne çıkarılmıştı. Burada resmi olarak bir içerik paylaşan teknoloji devi, “Vision Pro sağlık uygulaması geliştiricileri için yeni fırsatların kilidini açıyor” başlığını kullandığı içerikte cihazın alandaki kullanımını ve sağlık odaklı hazırlanan bazı uygulamaları gözler önüne seriyor. “Vision Pro için tasarlanan Visage Ease VP gibi uygulamalar klinik eğitim, cerrahi planlama, eğitim, tıbbi görüntüleme ve davranışsal sağlık gibi alanlarda sağlık hizmetlerini dönüştürüyor.” diyen teknoloji devi, Vision Pro’nun görselleştirme ve gerçek zamanlı bilgi alma gibi konularda sağlık sektörünün geleceğini kurduğunu belirtiyor.

Apple Vision Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER