reklamı kapat

POPÜLER

Apple Vision Pro

Apple Vision Pro birçok ameliyatın olmazsa olmazı halini alabilir

Halen sadece Amerika Birleşik Devletleri içerisinde satışı yapılan Apple Vision Pro birçok ameliyatın olmazsa olmazı halini alabilir.

Apple Vision Pro şu an ABD’de 256 GB için 3.499 dolar, 512 GB için 3.699 dolar, 1 TB dahili depolama içinse tam 3.899 dolar fiyatla satılıyor. Çok ses getiren ürüne kişiler kadar kurumlar da ilgi duyuyor, örneğin birden fazla hastaneye sahip San Diego merkezli Sharp HealthCare isimli sağlık zincirinin 100 bin dolar değerinde 30 adet Vision Pro aldığı biliniyor. Bu satın alımdaki amaç ürünün sağlık hizmetlerinde nasıl kullanılabileceğini araştırmak olarak açıklanıyor, Vision Pro merkezli olarak düşünenler arasında anestezi uzmanlarının hastanın yaşamsal fonksiyonlarını gerçek zamanlı olarak izleyebilmeleri için bir yöntem geliştirme hedefi de yer alıyor. Kısa süre önce gündeme geldiği kadarıyla ürün artık cerrahi operasyonlarda ameliyathane sorumlu hemşireler ve bazı doktorlar tarafından da kullanılıyor. Vision Pro ile insan kaynaklı hataları minimize etmeyi hedefleyen hastaneler, ürün ile doğru araçların doğru zamanda kullanıldığından emin olmak istiyor. Yeni gündeme gelen bir habere göreyse Vision Pro bir omuz protezi ameliyatında da kullanılmış ve doktorlara büyük kolaylık sağlamış. Vision Pro operasyon sırasında ameliyathanenin steril durumunu bozmadan çok sayıda cerrahi işleme, envantere ve prosedür kılavuzlarına dokunmadan hızlı erişim imkanı tanımış. Doktorların daha önce operasyon sırasında hiçbir zaman erişemedikleri verilere ve görselleştirmiş içeriklere ulaşmasına aracılık eden Vision Pro, verimi artırmak konusunda kendisini şimdiden kanıtlamış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vision Pro geçtiğimiz ay sağlık konusunda direkt olarak Apple tarafından öne çıkarılmıştı. Burada resmi olarak bir içerik paylaşan teknoloji devi, “Vision Pro sağlık uygulaması geliştiricileri için yeni fırsatların kilidini açıyor” başlığını kullandığı içerikte cihazın alandaki kullanımını ve sağlık odaklı hazırlanan bazı uygulamaları gözler önüne seriyor. “Vision Pro için tasarlanan Visage Ease VP gibi uygulamalar klinik eğitim, cerrahi planlama, eğitim, tıbbi görüntüleme ve davranışsal sağlık gibi alanlarda sağlık hizmetlerini dönüştürüyor.” diyen teknoloji devi, Vision Pro’nun görselleştirme ve gerçek zamanlı bilgi alma gibi konularda sağlık sektörünün geleceğini kurduğunu belirtiyor.

Apple Vision Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER