reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Flip3

Bazı Samsung uygulamalarından reklamlar kalkmaya başladı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kendi uygulamalarında reklam göstermeyi bırakıyor. Süreç sonunda başladı.

Samsung’un telefonlarında hali hazırda birçok reklam bulunuyordu. Firma telefonlar içerisinde kendi ürünlerinin reklamını yapıyor, kendi stok uygulamalarına da farklı firmalar üzerinden reklamlar alıyordu.

Kullanıcılar ise bunu Samsung’un kendi uygulamaları olsa dahi görmek istemiyordu. Çünkü telefonlar ücretsiz değil ücretli olarak satın alınıyor ve bu yüzden durum hiç hoş karşılanmıyor.

Tam da bu konuda geçtiğimiz aylarda konuşan Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, telefonlardaki yerleşik uygulamalardan reklamların kaldırılacağını açıkladı.

Bu konuda Samsung’un telefonlarında ön yüklü olarak gelen Samsung Weather, Samsung Pay ve Samsung Theme gibi uygulamalardan reklamların kaldırılacağı duyuruldu.

Samsung ilk açıklamasında reklamların yıl sonunda kaldırılacağı söylenmişti. Fakat yıl sonu beklenmedi ve süreç bugün itibarıyla belirli uygulamalar için başladı. İçerisinden reklamların kaldırıldığı ilk iki uygulama ise Pay ve Health oldu. Reklamlardan temizlenecek bir diğer uygulamasının ise Themes olacağı bir kez daha açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung reklam hamlesiyle sevindiriyor

Yani yeni dönemde One UI’ın genel olarak reklamlardan tamamen arındırılacağı düşünülüyor. Bu arada tekrardan belirtmeden geçmeyelim. Bu reklam hamlesini yani telefonlara reklam koymayı başka firmalar da yapıyor.

Telefon üreticileri bu sayede cihazları daha düşük fiyata satabildiklerini belirtiyor ancak bu durum kullanıcıların hiç hoşuna gitmiyor.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi