reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung, telefonlarındaki tepki çeken reklam hamlesini bitiriyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefonları içerisindeki kendi uygulamalarında reklam göstermeyi kesecek.

Samsung’un telefonlarında hali hazırda birçok reklam bulunuyor. Firma telefonlar içerisinde kendi ürünlerinin reklamını yapıyor, kendi stok uygulamalarına da farklı firmalar üzerinden reklamlar alıyor.

Kullanıcılar bunu Samsung’un kendi uygulamaları olsa dahi görmek istemiyor. Çünkü telefonlar ücretsiz değil ücretli olarak satın alınıyor ve bu yüzden durum hiç hoş karşılanmıyor.

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh tarafından verildiği aktarılan bilgiye göreyse telefonlardaki yerleşik uygulamalardan reklamlar kaldırılacak.

Yakında bu adımı gerçekten atacaklarını açıklayan firma, böylelikle kullanıcıların uzun zamandır süren tepkisini de ortadan kaldırmış olacak. Bu reklamlardan gelen gelire ya da yeni ürünlerini öne çıkarma durumuna bel bağlamayacak kadar büyük olan şirket, durumlar hakkında kullanıcıları dinlediklerini de belirtiyor.

Bu arada sadece Samsung değil başka firmaların da telefonlarına ve uygulamaların reklam koyduğunu belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, mobil tarafta çok parlak bir dönem geçirmiyor

Kısa süre önce Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 katlanabilir telefonları tanıtan firma, mobil tarafta incelemeye almış durumda. Bunun ağustos ayı boyunca süreceği aktarılıyor. İnceleme sonucunda gerekli görülmesi halinde büyük adımların atılacağı belirtiliyor.

Bu incelemenin arkasında düşük satışlar yanında tedarik sorunlarının olduğu da söyleniyor. Global çip krizi ve Covid-19 ışığında firmanın üretim sorunları yaşadığı uzun zamandır özellikle Galaxy S21 FE üzerinden biliniyor. İşte bu durum üst yönetimin hoşuna gitmiyor ve çözüm isteniyor.

Söylendiği kadarıyla Samsung’un telefon pazarında güç kaybetmesi, MediaTek gibi tedarikçi firmaların başka firmalara öncelik vermesine neden oluyor. Bu da elbette üst yönetim tarafından kabul edilmiyor.

Kaynaklara göre bu incelemenin arkasında firmanın 5G pazarındaki düşük performansının etkisi de bulunuyor. Bu konuda firmanın OPPO ile Vivo’nun dahi arkasında kaldığı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi