reklamı kapat

POPÜLER

Bildiğiniz tüm elektrikli bisiklet tasarımlarını unutun: Citroen 2CV Paris

İtalyan bisiklet markası Agnelli Bikes, geçmiş ile günümüz teknolojisini bir araya getiren elektrikli bisiklet modeliyle tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Elektrikli otomobillerle birlikte elektrikli bisikletlerde hızlı gelişimini sürdüren ulaşım araçları arasında. Bu haberimizdeki misafirimiz bir elektrikli bisiklet. Lakin diğerlerinden biraz farklı. İtalyan tasarımcı Luca Agnelli özgün tasarıma sahip elektrikli bir bisiklet tasarlamaya karar verdi. İlk başta bu işi yapacak; herkesin ihtiyaç duyacağı komponentleri bir araya getirdi. İki tekerlek, pedallar, sele ve elektrikli bir bisiklet olduğu için elektrik motoru. Motor kısmında 250 watt gücünde bir üniteye yer veren tasarımcı batarya kısmında ise Panasonic marka üniteye  yer verdi. Agnelli’nin tasarımını diğerlerinden ayıran en büyük fark ise bu aşamadan sonra ortaya çıktı.

Luca Angelli, Citroen‘in efsane modelleri arasında yer alan 2CV modelinin ön kısmını tamamen bisiklete entegre etti. 1948 ile 1990 yılları arasında üretilen Citroen 2CV, 42 yıl gibi rekor seviyede üretim hayatına sahip. Markanın tarihinde önemli bir yeri bulunan 2CV, birçok film ve dizide de boy göstermiş ve fransız tasarım dilinin en meşhur örnekleri arasında yer alan bir model.

Agnelli Bikes markası adı altında üretilen modelin ismi ise 2CV Paris olarak belirlenmiş. Bisiklette 1980 model Citroen 2CV tasarımıyla birlikte İtalya’nın en köklü bisiklet markalarından birisi olan Doniselli‘nin 1929 yılında yer verdiği kargo bisiklet tasarımı kombin ediliyor. 2CV Paris’in ışıklandırma sisteminin ön ve arka kısmında LED teknolojisine sahip farlar görev yapıyor. Özgün tasarımı ve tarihsel gelenekleri bir arada sunan 2CV Paris, bambaşka bir kullanıcı deneyimini koleksiyonluk bir model olarak kullanıcılarına sunuyor. Agnelli Bikes’in diğer modellerini dilerseniz buradan inceleyebilirsiniz.