reklamı kapat

POPÜLER

Bir “askerin” en etkileyici dönüşümü: Husqvarna 256 Thage

Yerel bir motosiklet garajı tarafından geliştirilen Husqvarna 256 Thage son zamanlarda ortaya çıkan en etkileyici custom motosiklet projelerinden olmaya aday.

Gerek otomobil gerekse motosiklet kategorisinde dünyaca ünlü markaların modelleri üzerinde bağımsız performans geliştirme garajlarının yaptığı projeler meraklılarınca seri üretim versiyonlardan daha çok ilgi görebiliyor. İsveç’in Stockholm kentinde motosiklet üzerinde geliştirme yapan 6/5/4 Motors ekibinin son projesi de bahsettiğimiz bu hayranlık uyandıran projelerin son temsilcilerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirme ekibinin üzerinde çalışma yaptığı motosikleti özel yapansa sadece 1.000 adetlik bir üretim rakamına sahip olması.


1968 yılında İsveç ordusuna özel olarak üretilen Husqvarna 256 üzerinde yaptıkları geliştirmelerle motosikleti baştan yaratan ekibin model üzerindeki tüm hayati bölümleri elden geçirdiğini görüyoruz. Motorun çok daha kısa olan süspansiyonlarını daha uzun yapıda olanlarla değiştirilirken; fren, egzoz, lastik ve ışıklandırma gibi bölümlerde de motosiklete yepyeni bir kimlik katan değişimlere yer veriliyor. 15 beygir güç üreten 256cc‘lik makinenin görev yaptığı tasarımı belki de en özel kılan detay tıpkı orijinalinde olduğu gibi karlı zeminde de daha iyi kullanılabilmesi adına paletlerle birlikte sunulması. Şu anlık tek bir örneği bulunan proje 6/5/4 Motors ekibiyle iletişime geçilmesi durumunda satışa da sunuluyor. Ekibin diğer çalışmalarının da yer aldığı sayfaya buradan ulaşıp dilerleseniz inceleyebilirsiniz.