reklamı kapat

POPÜLER

Bir de diğer tarafa bakalım; Volvo XC70 ile kafa kafaya çarpışan kamyon ne durumda?

Kısa süre önce gündeme gelen Volvo kazasında, ortaya çıkan yeni fotoğraflar kamyonun da kullanılamaz hale geldiğini kanıtlıyor.

Volvo XC70‘in geçtiğimiz günlerde Norveç’te meydana gelen korkutucu bir kaza ile gündeme gelişiyle birlikte, mucizevi bir kurtuluşu da tanıklık ettik. Seyir halinde giden araç sahibinin nedeni bilinmez bir şekilde karşı taraftan gelen kamyona doğru yönelmesiyle, neredeyse kafa kafaya bir çarpışma gerçekleşti. Yaşanan olayda can kaybının yaşanmaması kadar, XC70’in ortaya koyduğu sağlam karakter de LOG takipçilerinin büyük beğenisini kazandı. Kazanın karşı tarafında yer alan kamyon da hiç şüphesiz ayrı bir ilgiyi hak ediyordu. Çünkü madalyonun bir diğer yüzünde, bu şaşırtıcı sonucun diğer kahramının merak edilen son hali vardı.

Aynı kaderi paylaştılar

Ünü sınırları aşan kaza haliyle yerel basında da büyük yankı buldu. Norveç merkezli bir kaynak tarafından yayınlanan kaza sonrası fotoğraflarda, XC70’in olay yerinde olmadığını görüyoruz. Yolun tekrar trafiğe açılma çalışmaları sırasında kameralara yansıyan kamyonun ise çarpışmanın gerçekleştiği ön bölümünde ciddi hasar aldığı net bir şekilde görülebiliyor. Olayın ortalama 70 km/s hız civarında gerçekleştiğini hatırlatarak sizleri fotoğraflarla ve tekrar izlemek isteyebileceğiniz video ile baş başa bırakalım.

Kaza videosu