reklamı kapat

POPÜLER

realme 7

Bir ilke imza atan Realme’nin dördüncü çeyrek sonucu belli oldu

Araştırma şirketi Canalys verilerine göre Realme, 2021’in dördüncü çeyreğinde dünya genelinde 30 pazarda ve 6 bölgede ilk 5 arasında yer aldı.  Canalys, Realme’nin Filipinler ve Bangladeş’te bir numara olduğunu belirtiyor.

Canalys, Realme’nin Hindistan’daki pazar payının bir önceki yıla göre yüzde 48 artarak yüzde 17’ye yükseldiğini ifade ediyor. Marka Türkiye’de ise, yüzde 46 oranınında büyüme gösterdi. Realme, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarında pozitif büyüme kaydeden ilk 5 arasında tek marka oldu. Realme, Avrupa’da yaklaşık yüzde 450’lik yıllık büyüme oranı gerçekleştirdi. Batı Avrupa’da yüzde 1365 gibi bir büyüme oranına ulaşan şirket bu sayede önemli bir başarıya imza attı. Şirket, 2021’in dördüncü çeyreğinde küresel akıllı telefon pazarında Batı Avrupa’da ilk kez 5. sırada yer aldı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

4. çeyrek performansıyla verimli bir yılı tamamlayan Realme konu hakkında açıklamada bulundu

Realme’nın kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Sky Li, ”Şirket, meyvelerini vermeye başlayan lider teknolojik yeniliklerle dünya çapındaki müşterilere segmentte en iyi performansı sağlamaya odaklandı” dedi, ”2021’de yıllık akıllı telefon satış hacmimiz Bir önceki yıla göre yüzde 50 artışla 60 milyon ile rekor kırdı. 2022’de dünya çapında hayranlarımıza yeni ve heyecan verici ürünler sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle