reklamı kapat

POPÜLER

Realme 6i

Kullanıcı sayısıyla dikkat çeken Realme ilk çeyrek raporunu açıkladı

Realme, ilk çeyrek raporunu kamuoyuyla paylaştı.  Şirket tarafından yapılan duyuruya göre şirket,  dünya genelinde 35 milyon kullanıcıya ulaştı.  Geçtiğimiz ocak ayı sonunda küresel kullanıcı sayısı 25 milyona ulaşan şirket sadece 4 ay içerisinde dünya genelinde 10 milyon kullanıcı daha kazandı.

2019’un üçüncü çeyreğinde, şirket ilk defa  ilk 7 akıllı telefon markası’ndan biri olduğunu belirtmekte yarar var. 2019’un ilk çeyreğindeki performansıyla karşılaştırıldığında, realme’nin geçen seneye oranla sevkiyatı yüzde 157 artış gösterdi ve dünya genelinde birinci oldu. Diğer taraftan, küresel akıllı telefon pazarı 2020 yılının ilk çeyreğinde en hızlı düşüşünü yaşadı. Şirket teknoloji sektörünün yüzde 31’lik satış kaybına rağmen Türkiye’de yüzde 40 büyüme kaydederek bir ilke imza attı. Akıllı telefon haricinde AIoT alanında da yüksek satış rakamlarına ulaşan Realme, Buds Air modeliyle de beğeni kazandı. Realme Buds Air’ın 11.000’in üzerindeki satış rakamıyla satış rekoru kıran ilk ürün olduğunu  belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5G destekli yeni Realme telefonlar yolda

Şirket, bu yılın ocak ayından itibaren X50 5G, X50 Pro 5G ve X50m’i piyasaya sürmüştü. Şirket, gelecekte daha fazla 5G akıllı telefonu kullanıcılarla buluşturacak. Realme’nin 2020 yılında sürekli genç kullanıcılara odaklanacağı belirtiliyor. Şirket 1+1 Stratejisi: Smartphone + AIoT ile hem akıllı telefon hem de AIoT alanında ilerlemesini sürdürecek.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modelleri ile tanışın