reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Air 2SE

Xiaomi’den sahte Mi kablosuz kulaklık üretenlere darbe

Ürün gamı en geniş teknoloji firmalarından Xiaomi, tahmin edebileceğiniz üzere büyük bir sahte ürün sorunu da yaşıyor. Bu konuda bu sefer kablosuz kulaklık ile alakalı bir adım var.

Kablosuz kulaklık pazarının dikkat çeken isimleri arasında yer alan Xiaomi, bu tarafta tam anlamıyla milyonlar satıyor. Bu yüksek popülerlik elbette sahte üretim patlaması da yaşatıyor. Firmanın şu an Türkiye’de bile sahte kulaklıkları bulunuyor. Türkiye’de de satın alma konusunda çok dikkatli olmak gerekiyor. Kendi markası yanında Redmi markalı kulaklıkların da sahteleri üretiliyor. Ancak firma elbette bu duruma kayıtsız kalmıyor. Söylendiği kadarıyla kısa süre önce firma kendi markasını taşıyan kablosuz kulaklıklar üreten ve bunların satışını yapan bir şebekeyi çökertti. Shenzhen, Guangdong merkezli bu durumu firmanın mart ayında öğrendiği, baskının ise nisan ayında yapıldığı gelen bilgiler arasında. Sahte üretim için özel bir fabrika kurduğu aktarılan bu “çete”, elbette şu an çok büyük cezalar ile karşı karşıya bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan alanda en son Xiaomi Mi Air 2SE kablosuz kulaklık gelmişti

Yurt dışında sadece 24 dolardan satışa sunulan bu yukarıda görebileceğiniz Mi Air 2SE, görebileceğiniz üzere kulaklıkları yatay olarak tutan bir şarj özellikli hazne ile geliyor. AirPods benzeri bir kulaklık yapısını benimseyen model, elbette Bluetooth üstünden bağlantı kuruyor ve tek şarjla 5 saat gibi pil  ömrü getiriyor. Hazne ile beraber 20 saati bulabildiği aktarılan model, bu açıdan fiyatına oranla beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Yerleşik mikrofonlarıyla telefon görüşmesi için de kullanılabilen Mi Air 2SE, MIUI üstünden ciddi şekilde özelleştirilebiliyor deniyor. Özel teknolojisi ile telefon görüşmesinde arka plan gürültüsünü kesen Xiaomi imzalı yeni kablosuz kulaklık, sadece beyaz renkte karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle dikkat çeken akıllı saat