reklamı kapat

POPÜLER

Bir milyonuncu kez üretilen Porsche 911’de ilk günden bugüne neler değişti? [Video]

Asfalta çıkmış en özel spor otomobillerinden bir tanesi olan Porsche 911 çok önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Bir milyonuncu kez üretim bandından inen otomobiline özel bir video hazırlayan Porsche, efsanesinin tüm jenerasyonlarını tek bir videoda bir araya getiriyor.

Otomobil tarihinin en ikonik modellerinden bir tanesi olan Porsche 911 kullanıcılara sunulduğu ilk dönemden itibaren özgün tasarımını spor otomobil deneyimiyle bir araya getiriyor. 60‘lı yılların başından itibaren kullanıcılarla buluşmaya başlayan 911, motor sporlarında elde ettiği başarıyla da hem yol hem de yarış pistlerinde büyümesini devam ettirdi. Porsche’nin bu güne kadar yarış organizasyonlarında elde ettiği başarının yarısından fazlasında imzası bulunan 911 bugün yedinci jenerasyonuyla ilk günkü tasarım hatlarından izleri taşır şekilde yollarda olmaya devam ediyor.


Geçtiğimiz günlerde bir milyonuncu kez üretilerek önemli bir kilometre taşını geride bırakan 911 için özel bir klip hazırlayan Porsche, birinci jenerasyondan bu güne kadar otomobilinde değişen noktaları net şekilde gözler önüne seriyor. Porsche’nin orijinal temel konseptinden hiç ayrılmadığı 911, şirketin merkezi olan Zuffenhausen‘daki tesislerde üretilmeye devam ediyor. Porsche’nin yayınladığı ve birinci jenerasyondan yedinci jenerasyona kadar tüm modellerde yer alan değişimleri çok net bir şekilde ortaya konulduğu videoda karakterin ne derece korunduğunu çok net bir şekilde görebiliyoruz.

VİDEO