reklamı kapat

POPÜLER

Bir pilotun gözüyle kokpitten çekilmiş büyüleyici fotoğraflar

Zor ama bir o kadar da keyifli bir meslek olan pilotluk, yolculuk sırasında nefes kesici manzaraları da ayaklarınızın altına seren bir ayrıcalık aynı zamanda. Ekvador Havayolları pilotu Santiago Borja Lopez ise her uçuşta karşılaştığı manzarayı paylaşacak kadar düşünceli.

Santiago Borja Lopez, pilot olmanın tüm avantajlarını sonuna kadar kullanıyor. Uçuş sırasında kokpitten gördüğü büyüleyici manzaraları fotoğraflayan Lopez, Instagram hesabı üzerinden çektiği fotoğrafları yayınlayıp şahit olduğu bu görkemli anları paylaşıyor. Etkileyici bulut görsellerinden korkutucu şimşeklere, şehir manzaralarından gün batımına kadar her biri özenle çekilmiş karelerden oluşan Instagram hesabı yaklaşık 15 bin takipçiye ulaşmış bile.

Lopez amatör fotoğraflar çeken herhangi bir pilot da değil üstelik. Fotoğrafçı olarak geçmişte Washington Post ve NatGeo Daily gibi farklı medyalarda da boy gösteren Lopez’in gökyüzü fotoğraflarının özenle çekildiği ise her bir kareden beli oluyor. Kendini “Storm Pilot” olarak adlandıran Lopez, resmi sitesi üzerinde çekimlerini iki kategoriye ayırmış. Atmosphere ve Storm olmak üzere ayrı ayrı da görüntülenebilen seriler tek bir sayfa üzerinden de incelenebiliyor. Lopez’in resmi sitesine buradan ulaşabilir, sosyal medyadan takip etmek için Instagram hesabına da buraya tıklayarak erişebilirsiniz.