reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry Passport

BlackBerry’nin farklı tasarıma sahip akıllı telefonu Passport’un fotoğrafları sızdı

Son dönemde pek parlak bir gidişat sergilemeyen BlackBerry, içinde bulunduğu karanlık tablodan çıkış için çareyi sıra dışı cihazlarda bulmuş gibi görünüyor. Uzun süredir söylentilerini duyduğumuz ve yeni fotoğrafları ortaya çıkan kare formlu Passport modeli de bunlardan biri.

BlackBerry Passport
Görünüşe göre BlackBerry tekrar köklerine, klavyeli tasarıma dönüyor; ancak dikkat çeken bir tasarım değişikliğiyle. Passport’un 1:1 oranlı ve 1440×1440 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranı bulunuyor. Kare ekran oldukça büyük, bir kenarının uzunluğu 3,18 inç yani yaklaşık 8 cm. Ekranın hemen altında, üç sıralı bir QWERTY klavye yer alıyor. Klavye de eklenince telefonun boyutları phablet kategorisine yaklaşıyor. Passport’un arka kapağı açılmıyor. Bu kapak altında 3.450 mAh gücünde bir pil bulunuyor. Kameranın hemen üstündeki ufak kapağın altına ise SIM ve micro SD hafıza kartı yuvaları yerleştirilmiş.

BlackBerry Passport
32 GB dahili depolama alanına sahip olacağı söylenen telefonun RAM’inin 3 GB olacağı belirtiliyor. Ancak işlemcisine dair bir bilgi yok. BlackBerry’nin Amazon’la bir iş birliğine gideceği ve telefonu satın alanların Amazon Appstore’a erişebileceği de söylentiler arasında. Bakalım firmanın bu son girişimi bir geri dönüş işaretçisi olabilecek mi?

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“BlackBerry’nin farklı tasarıma sahip akıllı telefonu Passport’un fotoğrafları sızdı” için 4 cevap

 1. Fatih Şahin dedi ki:

  Haberin başlığı hiç olmamış. Sızdı kelimesi Iphone 6 için söylenebilir ama Bb için hayır. Nedeni geçen haftalarda BB CIO su zaten eline alıp gösterdi. Herkesin bu ne böyle demesini her nerde okuduk. Log.com.tr de de.

 2. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Fatih’in yorumuna katılıyorum. Ayrıca Snapdragon 805 ya da 801 işlemci kullanılacağını da hatırlıyorum. Haber geç ve eksik kalmış sanki. Bunun yanında cihaz ile Blackberry artık sadece iş adamlarına yönelik olarak geliştirmiş. Maili bol kullanan, telefonunu iş amaçlı yönlendiren kişiler için. Dar pazara odaklanıp iş dünyasında prestij isteyenleri çekmek isteyecekler. Zaten cihazın özelliklerine bakacak olursak genel kullanıcılar için uygun olmayacağı açık. Klavye sevenler hariç tabi ki. Cihazın ekran çözünürlüğüne kadar her türlü bilgi için gsmarena adresine bakabilirsiniz.

 3. Burak Yılmaz dedi ki:

  BlackBerry yaşıyor mu?

  Diyelim ki nefes alıyor. Kendine has tarzı için fazlasıyla takdir ediyorum. Ancak her ne olursa olsun ürünler kendi alanlarında tasarlanırken ilk olarak insan ihtiyaçları kaleme alınıyor. Zaten böyle de olmalı. BlackBerry’nin yaptığı bu ürüne bir türlü anlam verememiyorum. Bize nasıl bir kolaylık sağlayabilecek? Diğer ürünlerden farkı nedir? Bunlar kafama takılan asıl sorulardan bir kaçı. Eskiden “işadamlarına yönelik” ibaresiyle ilerleyebiliyordu. Hatıralarda güzel kalmış, fakat iş adamlarının üzerinde taşıdığı her şey prestiji simgelemeli ve BlackBerry markası gerçek bir iş adamının tercihi olabilecek klasmanda yer almıyor.

  Son sözüm, BlackBerry için son sahur ezanına ramak kaldı. Aç kalacaksın BlackBerry. Bu bakışı değiştirmelisiniz ve kullanıcıyı memnun edecek şeyler üretmelisiniz. Kendinizi tatmin etmeyi bırakın.

 4. hakkı dedi ki:

  reklamspor 🙂