reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

BlackBerry Passport

BlackBerry’nin farklı tasarıma sahip akıllı telefonu Passport’un fotoğrafları sızdı

Son dönemde pek parlak bir gidişat sergilemeyen BlackBerry, içinde bulunduğu karanlık tablodan çıkış için çareyi sıra dışı cihazlarda bulmuş gibi görünüyor. Uzun süredir söylentilerini duyduğumuz ve yeni fotoğrafları ortaya çıkan kare formlu Passport modeli de bunlardan biri.

Advertisement

BlackBerry Passport
Görünüşe göre BlackBerry tekrar köklerine, klavyeli tasarıma dönüyor; ancak dikkat çeken bir tasarım değişikliğiyle. Passport’un 1:1 oranlı ve 1440×1440 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranı bulunuyor. Kare ekran oldukça büyük, bir kenarının uzunluğu 3,18 inç yani yaklaşık 8 cm. Ekranın hemen altında, üç sıralı bir QWERTY klavye yer alıyor. Klavye de eklenince telefonun boyutları phablet kategorisine yaklaşıyor. Passport’un arka kapağı açılmıyor. Bu kapak altında 3.450 mAh gücünde bir pil bulunuyor. Kameranın hemen üstündeki ufak kapağın altına ise SIM ve micro SD hafıza kartı yuvaları yerleştirilmiş.

BlackBerry Passport
32 GB dahili depolama alanına sahip olacağı söylenen telefonun RAM’inin 3 GB olacağı belirtiliyor. Ancak işlemcisine dair bir bilgi yok. BlackBerry’nin Amazon’la bir iş birliğine gideceği ve telefonu satın alanların Amazon Appstore’a erişebileceği de söylentiler arasında. Bakalım firmanın bu son girişimi bir geri dönüş işaretçisi olabilecek mi?

VİDEO