reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

windermere

Yeni BlackBerry modelinin ekranı kare olabilir

BlackBerry‘nin Windermere adıyla anılan yeni akıllı telefonuna ait olduğu iddia edilen ekranın görüntüleri ortaya çıktı. Daha önce dolaşan söylentilere göre telefonun 5 inçlik bir ekrana ve fiziksel QWERTY klavyeye sahip olması bekleniyordu, 1:1 en boy oranına sahip olduğu iddia edilen bu 5 inçlik ekran da söylentilerle tutarlı.

Windermere’da hem fiziksel klavye hem de geniş bir ekran bulunması halinde hızlı bir şekilde yazı yazmanın yanı sıra cihazı jest kontrolüyle kullanmak mümkün olacak. Cihazın teknik özelliklerine ilişkin kesin bir bilgi bulunmazken, 3 GB RAM’e sahip olacağına ilişkin söylentiler bulunuyor.
windermere
Son yıllarda cep telefonu piyasasında çok kan kaybeden BlackBerry’nin alametifarikası fiziksel klavyeden vazgeçmemekte kararlı olduğunu bir kez daha görüyoruz. Ancak şu ana kadar elde edilen tüm bilgilerin ve görüntülerin söylentiden ibaret olduğunu bir defa daha belirtmekte fayda var. Bir süre önce dokunmatik ekranlı BlackBerry Z3 ve eski tip tasarıma sahip olacak Q20‘yi duyuran BlackBerry’nin gerçekten Windermere’i üretip üretmediği dahi şu anda bilinmiyor.

Advertisement