reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry
BlackBerry
BlackBerry

Sıra dışı klavyeye sahip 5G destekli BlackBerry konsepti

Onward Mobility ve BlackBerry, 5G destekli ilk BlackBerry modeli için geçtiğimiz yılın ağustos ayında lisans konusunda anlaşmıştı. Duyuruda fiziksel QWERTY klavyeli bir telefonun yolda olduğu belirtilse de bu model tanıtılmadı.

Behance platformunda Niel D isimli bir kullanıcı, 5G destekli modelin tasarımını merak eden kullanıcılar için telefonun taslak görsellerini paylaştı. Paylaşılan görsellere bakıldığında telefonun form olarak bir döneme damga vuran Bold modelinden ilham aldığı görülüyor.  Arka tarafında buzlu bir camın tercih edildiği telefon ince çerçeveli ekranıyla neredeyse sonsuz bir ekran deneyimi sunuyor. Fiziksel bir tuşun yer almadığı telefonda klavye ekranın yaklaşık yüzde 25’ini kaplıyor. Klavyede herhangi bir çağrı geldiğinde veya harita uygulaması kullanıldığında görünüm değişiyor.  Klavye aynı zamanda ana ekranın bir uzantısına da dönüşebiliyor. Ön tarafında HD çözünürlükte bir ön kameranın da yer aldığı telefonda işlemci belirtilmese de modelde güçlü bir işlemcinin hayal edildiğini düşünüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paylaşılan çalışma konsept  olduğu için böyle bir modelin en azından şimdilik üretilmesi beklenmiyor. BlackBerry’nin yeni akıllı telefonunu bu yıl içerisinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Modelle ilgili yeni ilgiler geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Konsept çalışmanın görsellerine haberin girişindeki galeri üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Edifier NeoBuds Pro dünyada bir ilke imza atıyor