reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry Z3’ün ilk görüntüleri sızdırıldı

BlackBerry‘nin yeni amiral gemisi Z3, nam-ı diğer Jakarta modeline ait  ilk gerçekçi görüntüler sanal ortama sızdırıldı. Eğer iddia edilenler doğruysa firma geniş dokunmatik ekran ve daha ekonomik bir fiyatla piyasada boy gösterecek.

Her ne kadar Samsung, Apple, LG, HTC ve Sony gibi dünya devleriyle ciddi anlamda rekabet edemese de, yıllar içerisinde kemikleşen kullanıcılarıyla pazarda kendisine yer edinmeyi başaran BlackBerry’nin hakkında uzun süredir dedikodu niteliğinde haberlerin paylaşıldığı Z3 akıllı telefonu nihayet ortaya çıktı. n4bb’de yayınlanan render görsellere bakılırsa keskin köşeli tasarım sevdasından vazgeçmeyen Kanadalı şirket, yine paralel bir ürünle karşımızda olacak.

Kullanım kolaylığı sağlayan tırtıklı arka yüzeyin ortasında firmanın logosu yer alırken, sol üst bölümde ise kamera ve flaş için ayrılan alan dikkat çekiyor. Ön panelde ise BlackBerry’ye özgü bildirim ışığıyla ön kamera gözden kaçmıyor. 5 inç büyüklüğünde 540×960 piksel 24-bit LCD ekrana sahip olacak Jakarta’da 1,2 GHz çift çekirdek işlemci, 8 GB hafıza ve 1.5 GB RAM‘le geleceği iddia ediliyor. Diğer taraftan otofokus ve 5x dijital zoom özelliğe sahip 5 MP arka kamera ve yine otofokusun bulunduğu 3x dijital zoom’lu 1,1 MP ön kamera ele geçirilen diğer bilgiler arasında yer alıyor. Bakalım firmanın klavyeli standart modellerine alışmış kullanıcılar daha ekonomik bir alternatif BlackBerry Z3’ü nasıl karşılayacaklar.

Önden görünüş
bb

Arkadan görünüş
bb0

Alttan görünüş
bb1

Soldan görünüş
bb2

Sağdan görünüş
bb3

Üstten görünüş
bb4

İLGİLİ HABERLER