reklamı kapat

POPÜLER

Blizzard, StarCraft: Remastered’ı müjdeledi [Video]

Blizzard Entertainment, StarCraft ve StarCraft: Brood War’ı StarCraft: Remastered ismiyle yeniden oyuncularla buluşturacak. Bu müjdeli haber Blizzard’ın başındaki isim olan Mike Morhaime tarafından Seul’da gerçekleşen I <3 StarCraft etkinliğinde duyuruldu.

Tüm zamanların en ünlü oyunları arasında yer alan StarCraft ilk olarak 1998 yılında karşımıza çıkmıştı. Zamanla büyük bir hayran kitlesi elde eden StarCraft dünyası yıllar içinde giderek genişledi. Maalesef artık çağımız teknolojisinin çok gerisine düşen, nostalji yapmak adına oynaması bile zorlaşan bu oyun sonunda yenilenmiş versiyonuyla piyasaya sürülecek. Üstelik bu müjdeli haber direkt olarak Blizzard Entertainment tarafından verildi.

Mike Morhaime’ın yaptığı açıklamaya göre StarCraft ve StarCraft: Brood War‘ı StarCraft: Remastered ismiyle bir arada göreceğiz. Oyunun yeni versiyonu 4K UHD‘ye ulaşan yüksek çözünürlükleri destekleyecek. Böylece oynanması giderek zorlaşayan StarCraft’ta oyun zevki de katlanmış olacak. Üstelik yenilikler sadece bununla sınırlı kalmayacak. Orijinal oyunda yapılan seslendirmeler ve daha önce kullanılan ses efektleri de yeniden elden geçirilecek. Böylece her şey yapılan yeni görsel düzenlemelere uygun hale getirilecek. Yapılan eklemelerle birlikte oyun görsel olarak ciddi bir değişim geçirmiş olacak. Morhaime tüm bu değişimlere rağmen StarCraft’ın özünün değiştirmeyeceğini, yenilenmiş versiyonun yaz aylarında piyasaya sürüleceğini dile getirdi.